18 Червня, 2024

Ворожимо на судженого! Топ-10 кращих ворожінь на Старий Новий рік

За старою традицією у ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік. Цей вечір називають ще Багатим чи Щедрим, адже у кожному домі накривали щедро столи та пригощали усіх тих, хто заходив у дім. На це свято з нетерпінням чекали незаміжні дівчата, адже саме у цей вечір вони, за допомогою ворожінь, передбачали своє майбутнє.

Ворожіння на собаках

У кімнату, де на самоті сидить дівчина, пускають собаку. Саме за її поведінкою можна прогнозувати долю дівчини: якщо пес підбіжить відразу до неї, то дівчина буде щаслива у шлюбі, якщо буде нюхати підлогу, то буде сердитим та суворим чоловік і подружнє життя не заладиться, ну а якщо собака буде пеститися та виляти хвостом, тоді чоловік  дівчини буде ласкавим та вірним.

Ворожіння на паличках

До коробки кладуть три палички (червону, синю та білу). Дівчата не дивлячись всередину коробки обирають собі одну паличку. Обирати палички можна два рази рази. У перший раз можна побачити, чи багатим буде майбутній чоловік (червона-багатий, біла – середняк, синя – бідняк). Вдруге можна подивитись на зовнішність суженого (червона- красень, біла – симпатичний, синя – непривабливий)

Ворожіння на цибулинах

Дівчата обирають собі цибулину та кладуть її, кореневою частиною в середину склянки з водою. Кілька днів спостерігають за ними. За прикметою, чия цибулина проросте швидше, той першим вийде заміж.

Ворожіння на перстні, хлібі та ключі 71-600x250

Ці три предемти кладуть у миску з водою, яку накривають рушником. Дівчата, по черзі, витягують з миски першу річ, що потрапила під руку. Якщо попався шматок хліба, то буде чоловік багатим, якщо ж перстень дістанеться, то буде красивим, а коли ключ, тоді буде чоловік бідним та убогим.

Ворожіння на іменах перехожих

Дівчата виходять на вулицю та запитують ім’я першого зустрічного. Його  ім’я, за прикметою, співпаде з іменем майбутнього чоловіка.

Ворожіння на рушниках

Незаміжні дівчата вивішували рушник за вікно, якщо вранці воно було вологим, то дівчина, за прикметою, вийде цього року заміж.

 Ворожіння на черевичках 

Традиційне ворожіння, при якому дівчата кидали на дорогу будь-який предмет взуття. Носок черевика, що впав на землю, показував, з якої сторони їй чекати судженого.   Якщо черевик повертався носком до будинку, то дівчина цього року не вийде заміж.

Ворожіння на розмовах

Дівчата ходили по селу, де чути було розмову, підходили до хати і прислухалися. Про щ говорили люди, те й мало статись у їхньому житті. Приміром, якщо сваряться люди, тоді цілий рік дівчина сваритиметься, а якщо чути веселощі, то й дівчині буде весело наступного року.

Ворожіння на гребінці TASS_1149370

Перед тим, як лягти спати, дівчина розчісує волосся, примовляючи: “Суджений, ряджений, прийди і розчеши мені волосся”. Після цього вона має покласти гребінець під подушку, а той чоловік який присниться цієї ночі і буде її судженим. Н а коли він розчісує її волосся, то цьогоріч вона з ним точно одружиться.

Ворожіння на маминому перстні

Дівчата наливали у склянку воду, а біля неї, по обидві протилежні сторони, поряд із стінками, ставили свічки. За допомогою маминої чи бабусиною обручки, який підв’язували на волоссі дівчини, дізнавались про її майбутнє.  Треба було опустити перстень в склянку, але акуратно, щоб воно було над водою. Колечко починало потихеньку розгойдуватися, а дівчата прислухалися. Подейкували, що колечко могло проспівати ім’я майбутнього чоловіка та навіть  простукати дату весілля – скільки разів перстень стукне об стінку склянки, стільки років доведеться дівчині чекати до одруження.

Сподобалась новина? Ставте “лайк” та шукайте ще більше корисної та цікавої інформації на нашій сторінці UAdiasporacom у Facebook.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *