20 Липня, 2024

Головнокомандувач ЗСУ: хто такий Олександр Сирський і що про нього каже Пентагон

Новим головнокомандувачем Збройних сил України став 58-річний генерал-полковник Олександр Сирський. Указ про його призначення на цю посаду підписав президент України Володимир Зеленський, нагадує Sky News.

Головнокомандувач ЗСУ: хто такий Олександр Сирський і що про нього каже Пентагон

Олександр Станіславович Сирський народився в липні 1965 року в сучасній Володимирській області Росії, тоді в Радянському Союзі. Навчався у Москві у Вищому військовому командному училищі, яке готувало командирів як російських, так і українських збройних сил. У 1980-х роках переїхав до України. Закінчив навчання в 1986 році і служив у радянській артилерії, але не в армії РФ.

Сирський командував військами проти Росії з 2014 року, тоді ж отримав позивний «Барс». Вони воювали з бойовиками «Л/ДНР» на Донбасі, використовуючи «тактику, схожу на те, як полює цей кіт, — сказав він Reuters у січні. «Ця істота дуже обережна, хитра і відважна».

Сирський очолив Сухопутні війська України у 2019 році. Керував успішною обороною Києва в перші місяці війни, а згодом був названий Героєм України, найвищою нагородою країни, за його роль у відбитті наступу на столицю. Йому приписували організацію блискавичного контрнаступу, який відтіснив російські війська від міста Харкова та майже з усієї Харківщини. Сирський також очолював Бахмутську операцію, найтривалішу та найкривавішу з початку повномасштабної війни, яку критикували через великі втрати українських військ.

У перший день на новій посаді Сирський сказав, що шлях України до перемоги залежить від постійних інновацій у тому, як вона веде війну, підкресливши такі технології, як безпілотники та радіоелектронна боротьба. Він також пообіцяв захистити життя та здоров’я українських військових та забезпечити надійне матеріально-технічне забезпечення.

Помічниця голови Департаменту оборони США з питань міжнародної безпеки Пентагону Селесте Уолландер зазначила, що Україна має демократичний цивільний контроль над збройними силами, на відміну від Росії, пише RBC. Вона назвала Сирського «досвідченим, успішним командиром».

Головнокомандувач ЗСУ: хто такий Олександр Сирський і що про нього каже Пентагон

«Сполучені Штати поважають і працюватимуть з тим, кого демократично обраний уряд, лідер, президент Зеленський, вибрав своїм головнокомандувачем, і ми будемо ефективно працювати з генералом Сирським, ми вже працюємо», — підкреслила Уолландер.