ВООЗ прогнозує «небезпечну для життя мільйонів» зиму в Україні

ВООЗ прогнозує «небезпечну для життя мільйонів» зиму в Україні

Ця зима буде «небезпечною для життя» для мільйонів людей в Україні, оскільки половина енергетичної інфраструктури країни пошкоджена або зруйнована через війну з Росією, що ще більше напружує її систему охорони здоров’я, пише News.az.

Про це повідомив регіональний голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в понеділок в Європі.

«Руйнівна енергетична криза, поглиблення надзвичайної ситуації з психічним здоров’ям, обмеження гуманітарного доступу та ризик вірусних інфекцій зроблять цю зиму важким випробуванням для української системи охорони здоров’я та українського народу, а також для світу та його зобов’язань підтримувати Україну», — сказав Ганс Клюге на гібридній прес-конференції зі столиці України Києва.

Наразі ВООЗ перевірила 703 атаки на медичні заклади в Україні з початку російсько-української війни дев’ять місяців тому, зазначив Клюге, підкресливши, що такі атаки порушують міжнародне гуманітарне право та правила ведення війни.

Він сказав, що Україна зіткнулася з «термічної кризою», маючи на увазі падіння зимових температур, «на додачу до постійної кризи, спричиненої війною та пандемією».

ВООЗ очікує, що ще 2-3 мільйони людей в Україні покинуть свої домівки в пошуках тепла та безпеки протягом прийдешньої зими.

Leave a Reply

Your email address will not be published.