Чому РФ анексує окуповані території України, знаючи, що світ це не визнає

Чому РФ анексує окуповані території України, знаючи, що світ це не визнає

Західні країни та лідери відкинули їх як фальсифікацію, але Росія продовжує підраховувати «голоси» на «референдумах», плануючи анексувати чотири окуповані українські області на церемонії в п’ятницю, пише CNN.

Незаконні «голоси» означають, що референдуми суперечать міжнародному праву, але є побоювання, що російський президент Володимир Путін використає анексію як спосіб представити поточний український контрнаступ як атаку на саму Росію та ескалацію війни. За словами колишнього посла США Курта Волкера, Путін використовуватиме анексію, щоб маневрувати майбутньою, більш агресивною стратегією Росії як стратегією самооборони.

«Путін намагається створити ситуацію, в якій він стверджує, що тепер, коли вони є невід’ємною частиною російської території, він бере участь у самообороні, захищаючи ці території. І тому також натякає, що, можливо, використає ядерну зброю задля оборони, що є частиною їхньої доктрини», — сказав Волкер CNN.

«Я думаю, що це блеф за блефом, і навіть його власні військові та власні еліти, ймовірно, не вірять у це, але це те, що він намагається організувати», — пояснив Волкер.

Хоча офіційні особи США не бачать ознак того, що РФ планує застосувати ядерну зброю найближчим часом, вони більше стурбовані цією можливістю зараз, ніж сім місяців тому, підтвердив CNN один чиновник. Українське Головне управління розвідки, до речі, називає загрозу «дуже високою». Волкер скептично ставиться до того, що ядерну зброю коли-небудь буде використано, враховуючи «руйнівні» наслідки, з якими зіткнуться у відповідь російські військові.

Росія ніколи не очікувала, що референдум щодо окупованих територій буде сприйнятий світовою спільнотою, заявив гендиректор Російської ради з міжнародних справ. Андрій Кортунов вважає, що, враховуючи подібну міжнародну реакцію на референдум у Криму в 2014 році, Москва натомість дивиться всередину, щоб викликати позитивну реакцію російського населення та підтвердити продовження конфлікту.

«Навіть найближчі партнери та союзники Росії вагалися щодо визнання зміни правового статусу Криму, — сказав Кортунов CNN. — Я підозрюю, що головною метою Путіна буде отримати певне визнання внутрішньою аудиторією. Незрозуміло, чи настільки росіяни прагнуть розширення території країни за цих обставин, тому що ціну їм доводиться платити за це досить високу».

«Але я можу уявити, що в Кремлі розраховують на патріотичні почуття російського населення і вважають, що це прийняття нових областей до складу Російської Федерації допомогло б керівництву зберегти високий рейтинг, а також змусити суспільство приймати витрати, пов’язані зі «спеціальною військовою операцією», — додав він.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *