Мати та донька, яких було важко поранено у Краматорську, проходять протезування у Каліфорнії

Мати та донька, яких було важко поранено у Краматорську, проходять протезування у Каліфорнії

Некомерційна організація Сан-Дієго допомагає українській родині, яка постраждала від російського ракетного обстрілу, розповідає 10news.

Раніше ми писали про те, як родина прибула до Каліфорнії. Тепер вони вже отримали протези.

Яна Степаненко схожа на більшість дівчат її віку. Але на відміну від більшості 11-річних дітей, Яна заново вчиться займатися всіма своїми улюбленими справами.

«Вона надзвичайно рада, що може ходити навіть краще, ніж нещодавно», — каже перекладачка Надія Гайвас.

Яні та її мамі лише кілька днів тому встановили протези. У липні Наталію Степаненко, Яну та інших членів родини зустрічали в аеропорту Сан-Дієго. Яна та її мама потрапили під час російського ракетного обстрілу вокзалу в квітні. Яна втратила обидві ноги нижче коліна. Її мама втратила одну.

«Вона бачила Яну, яка лежала на землі біля своєї бабусі», – сказала перекладачка. Бабусю вбили, а батько дівчинки та чоловік Наталії загинув через кілька тижнів на війні.

The Right to Walk, фундація з Сан-Дієго допомогла привезти сім’ю сюди. Вони проведуть щонайменше рік на реабілітації в Peter Harsch Prosthetics в Міра-Меса. Там звикли лікувати ветеранів та інших людей з ампутаціями, але цей випадок був складнішим, адже ампутації у них були складними – вибухові поранення заносять у рану осколки, каміння та бруд.

«Мета хірургів, лікарів у той час полягала в тому, щоби просто врятувати їм життя, тому є трохи деталей, які були упущені», – сказав Пітер Харш.

Яна та її мама – перші українські біженці, які приїхали до США за протезуванням, але навряд чи вони останні, на думку Харша.

Незважаючи на свої втрати, вони сповнені вдячності за те, що обидві будуть ходити, зазначила перекладачка. Мама та донька планують повернутися в Україну і сподіваються, що це відбудеться, коли на Батьківщині буде мир.

Leave a Reply

Your email address will not be published.