16 Липня, 2024

Як українцю повернути сотні доларів за заявку на дозвіл працювати у США

Українські біженці, які в’їхали до Сполучених Штатів після 24 лютого 2022 року, отримували дозвіл на працевлаштування у США. Деякі з них внесли певні суми у загальному порядку подання документів на такий дозвіл. Ці кошти можна повернути.

Як українцю повернути сотні доларів за заявку на дозвіл працювати у США

У низці випадків американська держава звільняє українських біженців від сплати за ті чи інші форми, пов’язані із перебуванням та працевлаштуванням у Сполучених Штатах. Але якщо ви все ж таки заплатили за подачу форми до Імміграційної служби США, ви можете повернути гроші. USCIS вказує на офіційному сайті, хто має на це право, і навіть помістила це повідомлення на початку сторінки, яку присвячено програмі Uniting for Ukraine (також відомої як U4U).

Вам повернуть кошти, якщо ви подали свою початкову форму Form I-765, Application for Employment Authorization (Заявка на дозвіл на працевлаштування), якщо ви:

  • Український біженець із з класом допуску «UHP» на вашій дійсній формі I-94; або
  • Український біженець з класом допуску «DT» на вашій формі I-94, виданій між 24 лютого 2022 року і 30 вересня 2023 року;
  • Подали свою початкову форму I-765 між 21 травня 2022 року і 21 листопада 2022 року; та
  • Сплатили плату за подання у розмірі 410 доларів США.

Це повернення коштів доступне лише для українських біженців, які відповідають цим критеріям, підкреслюють у Службі громадянства та імміграції. Там кажуть, що надіслали електронні листи або листи поштою особам, які відповідають вимогам, з інструкціями щодо того, як підтвердити вашу інформацію для отримання повернення коштів.

Також USCIS уточнює, що ймовірно ви маєте право подати заявку на дозвіл на працевлаштування (EAD), щоб легально працювати в Сполучених Штатах, якщо:

  • Ви нещодавно в’їхали до США за гуманітарним паролем, який залишається дійсним; або
  • Ви подали заяву про надання притулку, і ця заява розглядається щонайменше 150 днів.

Якщо ви ще не розпочали процес подання заявки EAD, ви можете почати за цим посиланням, створивши обліковий запис USCIS онлайн і заповнивши форму I-765. USCIS надішле ваш дозвіл на роботу на адресу, яку ви вказали у заяві, якщо вашу заявку буде схвалено. За потреби ви можете натомість подати паперову заяву за формою I-765.

Як українцю повернути сотні доларів за заявку на дозвіл працювати у США