13 Липня, 2024

Заяви Путіна перед Самітом миру свідчать про слабкість Росії — відомий історик

Заяви російського лідера Володимира Путіна, висловлені напередодні Мирного саміту у Швейцарії про те, що він нібито «готовий до мирних переговорів», але для цього Україна має вивести свої війська з усіх регіонів, на які претендують росіяни, є незаперечним доказом слабкості держави-агресора.

Таку думку висловив в інтерв’ю з Ukrinform один із найвідоміших та найвпливовіших американських та українських істориків, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, професор Сергій Плохій. За словами вченого, такі заяви є «проявом неадекватного розуміння з боку людини, яка перебуває при владі вже 25 років».

«Це створює низку помилок, які явно не є в інтересах Росії. Ніхто ніколи не скаже, що війна йшла за планом Путіна. Такі заяви насправді дискваліфікують Росію як легітимного співрозмовника. І це не є позитивним для Росії. Імперії, автократії мають переваги у мобілізації ресурсів. Водночас вони мають значні недоліки через те, що дуже часто приймаються неадекватні рішення. Це не означає, що Україні буде легше. Але все ж таки, Путін продовжує заганяти Росію в глухий кут», — наголосив Плохій.

Заяви Путіна перед Самітом миру свідчать про слабкість Росії — відомий історик

Він також зазначив, що ці заяви Путіна роблять будь-які спроби ініціювати переговори з Кремлем ще більш неможливими.

«Те, що ми почули з Москви останніми днями, просто відрізає всі можливості і фактично вибиває платформу з-під ніг тих, хто говорив, що можна досягти компромісу на основі того, що запропонував Путін. Це не лише про збереження захопленого, але й „дайте нам більше і потім відмовтеся від оборони.“ Тож заява Володимира Путіна, висловлена напередодні Глобального саміту, насправді виявилася вигідною для України. Агресор дуже чітко продемонстрував, що вони собою являють. Після такої заяви Україні набагато легше аргументувати та доводити свою позицію», — сказав Плохій.

Заяви Путіна перед Самітом миру свідчать про слабкість Росії — відомий історик

Професор наголосив, що є багато країн, які хотіли б вести переговори з Москвою.

«Світ, або значна його частина, хотіла б говорити з Путіним. Це була позиція як Німеччини, так і Франції. Ці країни пропонували свої послуги як посередники у цьому процесі. Однак, сама позиція Путіна, який розпочав неприкриту агресію, не хотів ні на що погоджуватися і продовжує робити такі заяви, перетворює потенційних переговорників на прихильників України і противників Росії», — зазначив Плохій.

Нагадаємо, що 14 червня глава Кремля заявив, що нібито «готовий до мирних переговорів», але для цього Україна повинна вивести свої війська з усіх регіонів, які Кремль називає «новими регіонами Росії», і повідомити Москву про відмову від вступу до НАТО. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що пропозиція Путіна про припинення вогню є ультиматумом, якому не можна довіряти.