Зеленський зустрівся з президентом Міжнародного олімпійського комітету

Зеленський зустрівся з президентом Міжнародного олімпійського комітету

Президент України Володимир Зеленський подякував президенту Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Томасу Баху за його “непохитну позицію” щодо відсторонення Росії та Білорусі – це відбулося під час очної зустрічі в Києві, пише Inside the Games.

Під час зустрічі за участю президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки Зеленський розповів Баху про те, як вторгнення Росії в Україну знищило спорт у країні.

«Понад сто тисяч українських спортсменів не мають можливості тренуватися», – сказав Зеленський.

«Були зруйновані сотні спортивних об’єктів: це і великі об’єкти спортивної інфраструктури, і об’єкти на базі українських шкіл, університетів і спортивних клубів».

Крім того, за словами президента Зеленського, чимало українських спортсменів пішли до лав Збройних Сил України, щоб захищати нашу державу на фронті.

На сьогодні внаслідок бойових дій загинули 89 спортсменів і тренерів, 13 перебувають у російському полоні, заявив Зеленський.

«Не можна допустити, щоб терористична держава використовувала спорт для просування своїх політичних інтересів і пропаганди», – сказав Зеленський під час переговорів у столиці України. – Поки Росія намагається знищити український народ і підкорити інші країни Європи, її представникам не місце у світовому спортивному співтоваристві».

«Я вдячний пану Президенту [МОК] за його непохитну позицію щодо відсторонення російських і білоруських спортсменів від офіційних змагань під егідою Міжнародного олімпійського комітету» – додав він.

Бах запевнив українського президента, що заборона Росії та Білорусі залишиться.

«Ще не настав час зняти таку заборону», – сказав Бах.

«Українці не самі зі своїми бідами, ми на їхньому боці, ми стоїмо з ними пліч-о-пліч і підтримуємо серцем, душею, помислами і справами», – додав він.

Під час зустрічі Бах і Зеленський також обговорили питання відновлення спортивної інфраструктури в Україні. Це питання порушуватиметься як на конференції з відновлення України в Лугано у Швейцарії, яка відбудеться цього місяця, так і на спеціальній донорській конференції, яка відбудеться під егідою МОК.

Зеленський також повторив Баху про намір України претендувати на проведення Олімпійських ігор у майбутньому.

Президент МОК також зустрівся з українськими спортсменами у центрі олімпійської підготовки та окреслив подальшу підтримку у підготовці до майбутніх змагань. Фонд підтримки зараз становить 7,5 мільйона доларів, які, за словами Баха, допоможуть приблизно 3000 спортсменам у країні та за кордоном.

«Ми підтримуємо їх таким чином, щоб мати змогу побачити сильну, успішну, горду національну олімпійську збірну України на літніх Олімпійських іграх 2024 року в Парижі та зимових Олімпійських іграх 2026 року в Мілані та Кортіні», – сказав Бах.