Зеленський поговорив з Байденом та підписав відмову від перемовин з Путіним

Зеленський поговорив з Байденом та підписав відмову від перемовин з Путіним

Президент США Джо Байден та віце-президентка Камала Харріс сьогодні поговорили з президентом України Володимиром Зеленським, щоб підкреслити, що Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Росією української території, повідомляється на сайті Білого дому.

У заяві йдеться, що президент Байден пообіцяв продовжувати підтримувати Україну, коли вона захищається від російської агресії, стільки, скільки це буде потрібно, включаючи надання сьогодні нового пакету допомоги у сфері безпеки на суму 625 мільйонів доларів.

Пакет включає додаткову зброю та обладнання, у тому числі HIMARS, артилерійські системи та боєприпаси, а також бронетехніку та транспортні засоби. Байден також підтвердив постійну готовність Сполучених Штатів стягувати серйозні витрати з будь-якої особи, організації чи країни, які підтримують російську анексію.

Він привітав успіх угоди, яка дозволила безпечно експортувати українське зерно на світові ринки, і необхідність забезпечити її продовження. Крім того, президент Байден відзначив триваючі зусилля Сполучених Штатів згуртувати світ під зусиллями України захистити свою свободу та демократію, як це закріплено в Статуті ООН, зазначено у повідомленні.

Раніше Володимир Зеленський підписав та увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо неможливості проведення перемовин з Володимиром Путіним. У документі зазначається також, що укази Путіна щодо референдумів Україна визнає нікчемними з метою забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності країни, національної безпеки, захисту прав та свобод людини і громадянина. Указ опубліковано на сайті президента.

Як зазначає Meduza, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков відреагував на новину так: «Тепер або будемо чекати або зміни нинішньої позиції президента, або чекатимемо майбутнього президента України, який змінить свою позицію на користь українського народу».