Володимир Зеленський виступив перед студентами університетів США

Володимир Зеленський виступив перед студентами університетів США

Президент України Володимир Зеленський звернувся до адміністраторів американських університетів, студентів і викладачів у понеділок з проханням допомогти відновити сектор вищої освіти його країни після війни з Росією, пише UPI.

Зеленський, звертаючись до Асоціації американських університетів через відео, закликав студентів вибирати «бути акторами в цьому житті», а не нейтральними сторонніми спостерігачами, діючи та борючись за свободу та демократію.

«Є деякі держави, які вкладають усі свої сили у захист свободи, припинення агресії та гарантування верховенства міжнародного права. Саме таку роль обрали Сполучені Штати, і я вам дуже вдячний», – додав президент України.

В AAU заявили, що адміністрація Зеленського сподівається, що провідні дослідницькі університети Сполучених Штатів можуть допомогти відновити вищу освіту в Україні. Зеленський окреслив бачення своєї адміністрації щодо повернення студентів та науковців.

«Ми не можемо втратити силу молоді, силу та енергію молодих людей, без яких у нас немає майбутнього і ми не зможемо нічого створити», – сказав він.

Зеленський розмірковував про вторгнення 24 лютого і про те, як його просили здатися і навіть запитали союзники, чи хоче він втекти з країни. Зеленський сказав, що це просто не варіанти для нього і для країни, яку він очолює.

“Вони дійсно не знали, хто ми, – сказав Зеленський. – Вони не знали, хто я. Життя українців… Ми вже більше ніколи не будемо жертвами».

AAU провела пряму трансляцію виступу Зеленського. До організації входило 63 університети США.