21 Липня, 2024

Президент України сподівається на швидке виконання домовленостей з США

Президент України Володимир Зеленський висловив надію на швидку реалізацію домовленостей зі США, досягнутих під час його візиту до Вашингтона минулого тижня, повідомляє Business Standard.

Президент України сподівається на швидке виконання домовленостей з США

У нічному відеозверненні до народу у понеділок президент сказав: «Сьогодні я провів розширену нараду за підсумками мого візиту до США та виконанням домовленостей. Ми не будемо гаяти часу. Ми швидко реалізуємо все, про що домовилися у Вашингтоні. Наскільки це можливо».

21 грудня Зеленський відвідав США, що стало його першою поїздкою за кордон після того, як 24 лютого Росія розпочала своє триваюче повномасштабне вторгнення в Україну. Під час візиту президент США Джо Байден пообіцяв своєму українському колезі військову допомогу, згадавши, зокрема, батарею зенітних ракет Patriot, яку він щойно схвалив для країни в рамках нового траншу допомоги у сфері безпеки на загальну суму 1,85 мільярда доларів.

Також минулого тижня Комітет з асигнувань Палати представників оприлюднив «Акт про додаткові асигнування Україні на 2023 рік», який надасть Україні 45 мільярдів доларів екстреної допомоги. Він міститься в законопроекті про загальні витрати на суму 1,7 трильйона доларів для фінансування федерального уряду до 2023 фінансового року.

Ця сума в 45 мільярдів доларів представляє найбільше вливання допомоги Вашингтона Києву, перевершуючи навіть запит Білого дому до Конгресу минулого місяця про виділення 37 мільярдів доларів, спрямованих на допомогу Україні у війні, що триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *