20 Липня, 2024

Зеленський до українців за кордоном: “Не примушуємо, але підтримуємо повернення”

Президент України Володимир Зеленський заявив про свою підтримку рішення українців, які були змушені покинути країну через війну, повернутися на Батьківщину. Про це він повідомив під час спільної прес-конференції в Берліні з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, повідомляє Ukrinform.

Зеленський підкреслив, що, хоча ніхто не може бути примушеним до повернення, держава буде вдячна кожному, хто вирішить зробити цей крок.

Зеленський до українців за кордоном: "Не примушуємо, але підтримуємо повернення"

«Сьогодні ми не можемо нікого примушувати (повертатися), але скажу відверто, ми підтримали б рішення, якби сьогодні, у такий важкий момент, ті, хто бажає, могли приїхати до України та допомогти нам відновити державу. Є напрямки, над якими потрібно працювати сьогодні, є люди, які залишилися без домівок, їм потрібна допомога, потрібні робочі руки», – сказав Зеленський, відповідаючи на питання кореспондента видання.

Президент також зазначив, що масштабне відновлення обов’язково розпочнеться після завершення війни. За його словами, саме тоді буде створено багато робочих місць, забезпечено безпеку та виникне велика мотивація для повернення.

Він висловив упевненість, що українці з-за кордону з радістю долучаться до відбудови своєї країни, коли ситуація стабілізується.

Конференція з відновлення України, яка проходить у Берліні, зібрала понад 2000 учасників з різних країн, включаючи політиків, дипломатів, керівників бізнесу, місцевих чиновників та лідерів громадянського суспільства. Цей дводенний захід став важливим майданчиком для обговорення планів та стратегії відбудови України після війни, а також залучення міжнародної підтримки.

Спільна пресконференція Зеленського та Шольца підкреслила важливість міжнародної солідарності та співпраці як під час війни, так і у повоєнному процесі відновлення України. Лідери говорили про поточну ситуацію, результати виборів у Європарламент, актуальну допомогу від Німеччини Україні та інші важливі питання.

Зеленський до українців за кордоном: "Не примушуємо, але підтримуємо повернення"