13 Липня, 2024

Зеленський у День Конституції: Україна долає непросту дорогу, але ми мусимо дійти

У своєму зверненні з нагоди Дня Конституції, записаному у Львові дорогою з Києва до Брюсселя, президент України Володимир Зеленський наголосив на тому, що шлях України до Європи є світоглядним, а не лише політичним та географічним, пише Ukrinform.

Зеленський у День Конституції: Україна долає непросту дорогу, але ми мусимо дійти

«І зараз я тут у час історичного рішення про перемовини щодо вступу України в ЄС. Зараз ми на шляху до Європи. В усіх сенсах цього слова. Вся наша Україна долає непросту дорогу. Коли багато пройдено, але чимало попереду. Коли не можна зупинитись або звернути не туди. Коли мусимо дійти. Коли маємо успішно пройти цей шлях — шлях України до Європи», — сказав Зеленський.

Зеленський зазначив, що Львів — це місто, яке одне з перших зустрічає наших міжнародних партнерів і з перших днів війни приймає наших людей та евакуаційні потяги.

Президент також наголосив на тому, що шлях України до Європи розпочався «не вчора, не рік тому і не в 1991 році».

«Його долали різні покоління, які боролися за самостійну, європейську Україну. Цей шлях виткано з різних доль, різних доріг, різних людей. Цей шлях сповнений випробувань, перешкод, болю, який довелось нам відчути, і волі, яка дає змогу йти — йти вперед. І цей шлях проходить сьогодні кожен із нас», — сказав президент.

Зеленський підкреслив, що рух до Європи та шлях до свободи сьогодні не лише географічний і політичний, а й ідеологічний.

«Він відбувається на різних напрямках: Харківському, Куп’янському, Запорізькому, Сіверському, напередодні я був на Покровському… Та на інших, багатьох-багатьох напрямках. Цей шлях, він складний, але Україна його здолає. Бо ми проходимо його разом, у кожному куточку України. Яка, безумовно, є європейською державою. І яка неодмінно буде мирною», — сказав Володимир Зеленський.