«Світ не має бути заручником одного міжнародного терориста»: Зеленський виступив на Раді Безпеки ООН

«Світ не має бути заручником одного міжнародного терориста»: Зеленський виступив на Раді Безпеки ООН

Президент України Володимир Зеленський у середу на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що світ не має бути «заручником» Росії, благаючи учасників організації втрутитися, щоб зупинити масові удари проти його народу. Про це пише The Hill.

Зеленський заявив, що нещодавня хвиля ракетних ударів по цивільному населенню та енергетичній інфраструктурі є «очевидним злочином проти людяності», і закликав Раду Безпеки відсторонитися від Росії, яка може накласти вето на будь-які дії Ради.

«Ми маємо відновити справедливість всередині структури ООН. Це глухий кут, коли сторона, відповідальна за цей терор, блокує будь-які спроби від імені Ради Безпеки виконати свій мандат, — сказав Зеленський. — Потрібно належно оцінити пошкодження та руйнування. Потрібно зафіксувати, що це удари саме по тій інфраструктурі, яка забезпечує життя десятків мільйонів людей. Це абсолютно можливо. Світ не має бути заручником одного міжнародного терориста».

Зеленський сказав, що Рада має виконувати главу 7 статуту, яка говорить, що міжнародний орган може вживати заходів для відновлення міжнародного миру та безпеки.

Рада Безпеки ООН, що складається з 15 членів, не може приймати заходи чи резолюції, ветовані одним із п’яти постійних членів: Китаєм, Францією, Росією, Великобританією та США. Росія скористалася своїм правом вето в Раді Безпеки, щоб заблокувати резолюції, в тому числі ту, яка б засуджувала анексію Путіним чотирьох територій в Україні, а також іншу, яка засуджувала вторгнення 24 лютого. Зеленський і раніше закликав виключити Росію з Ради.

Василь Небензя, посол Росії в ООН, заявив, що масові удари проводяться, щоб перешкодити українській військовій діяльності, стверджуючи, що українські війська причетні до злочинів.

«Ми завдаємо ударів по інфраструктурі у відповідь на нестримний потік зброї в Україну та безрозсудні заклики Києва зашкодити Росії, — сказав він. — Послаблення військового потенціалу української армії здійснюватиметься військовими методами, доки Україна не займе реалістичну позицію».

Leave a Reply

Your email address will not be published.