Зеленський відвідав звільнений Ізюм, над містом підняли прапор України

Зеленський відвідав звільнений Ізюм, над містом підняли прапор України

Президент України Володимир Зеленський у середу відвідав звільнене місто Ізюм на Харківщині, де взяв участь у церемонії підняття прапора на честь того, що ЗСУ відбили місто від Росії, пише The Hill.

Церемонія відбулася на центральній площі міста в присутності українських військових. Під час підняття прапора пролунав Державний Гімн України. Зеленський подякував присутнім за те, що вони врятували «наш народ, наші серця, дітей і майбутнє».

«Останні місяці вам надзвичайно складно. Тому дуже вас прошу: бережіть себе, бо ви – найцінніше, що в нас є», – сказав він.

Президент України заявив, що навіть якщо ворог може тимчасово окупувати окремі території України, він не зможе окупувати її народ, українських людей.

«Раніше, коли ми дивилися вгору, завжди шукали синє небо, сонце. А сьогодні ми, і особливо люди на тимчасово окупованих територіях, дивлячись угору, шукаємо лише одне – прапор нашої держави. Це значить, що герої тут. Це значить, що ворога немає, він утік», – зазначив президент.

Присутні на церемонії вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників України від російської навали.

Зеленський також коротко поговорив із міським головою Ізюма Валерієм Марченком про статус міста.

Україна відновила контроль над Ізюмом на вихідних у рамках контрнаступу, в результаті якого українські сили звільнили понад 8500 квадратних кілометрів території Харківщини, що перебували під окупацією з перших днів повномасштабного вторгнення. Такі дані повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр станом на вечір 14 вересня.

Росія окупувала Ізюм у березні, приблизно через місяць після початку повномасштабної війни.