24 Червня, 2024

Жахливі пожежі на заході США забрали життя щонайменше семи людей

Вже кілька тижнів західне узбережжя США страждає від займань. Серед причин пожеж влада називає аномальну спеку, яка сягнула рекордних висот цими вихідними, та наявність багатьох змертвілих дерев, які легко займаються. А також – зміни клімату, які пов’язують із глобальним потеплінням. Про це пише ТСН та Голос Америки.

“Я не маю терпіння до людей, які заперечують глобальне потепління. Ми тут відчуваємо це на собі, зіштовхуючись з реальністю. Це найбільший сезон пожеж в історії штату з точки зору площі. Це не звичайне явище”. – на прес-конференції заявив Ґевін Нюсом, Губернатор Каліфорнії. Днями він оголосив надзвичайний стан у 5 округах штату. 

Внаслідок рекордних пожеж небо у містах стало помаранчевим, а види — апокаліптичними. Мережа заповнена фотографіями пейзажів, які називають чи то марсіанськими, чи то – з фантастичного фільму. Смертоносні пожежі забрали життя щонайменше семи людей. Так, у штаті Вашингтон – однорічна дитина задихнулася у власному будинку, поки родина намагалася вибратися. На півночі Каліфорнії загиблих троє, ще стільки ж – у штаті Орегон. Тисячі людей евакуйовані, сотні міст оповиті димом, який закриває їх від сонця, а ще сотні тисяч людей чи не щодня отримують інформацію про евакуацію. Знеструмлені понад пів мільйона осель, сотні – вигоріли вщент.

За даними ЗМІ, полум’я розгорілось на більш ніж 930 тис. гектарів (2.3 млн. акрів), що майже у двадцять разів більше ніж минулого року. І сезон найбільших вітрів ще навіть не почався. Лікарі просять людей не виходити на вулиці, оскільки повітря у деяких містах дуже забруднене. Влада штатів радить людям не панікувати, щоправда прогнозів коли це все закічиться – не дає. Приміром, губернаторка Орегону Кейт Браун зазначила, що ці пожежі все стали історичними. “На жаль, ми чекаємо на великі збитки та, ймовірно, людьські жертви. Можливо, найбільші за всю історію штату”, – сказала вона.

Більше цікавих та корисних новин шукайте на сайті UADiaspora.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *