5 Грудня, 2024

100 західних діячів закликають захистити Україну від “змови” на тлі виборів у США

Понад сто впливових західних діячів виступили зі спільним зверненням, у якому закликали міжнародну спільноту не укладати угоду з Росією, що суперечила б інтересам України. У відкритому листі підписанти наголосили на загрозах для європейської безпеки, якщо такі домовленості стануть реальністю, пише Ukrinform.

100 західних діячів закликають захистити Україну від "змови" на тлі виборів у СШААвтори звернення попереджають, що у разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США його адміністрація може спробувати укласти угоду з Москвою, яка послабить позиції України. З іншого боку, перемога Камали Гарріс, на думку підписантів, продовжить політику застою, через яку Київ досі не отримав необхідної підтримки для перемоги.

У документі зазначено, що європейські уряди виявляють фаталізм, сумніваючись у здатності України перемогти, та обмежуються лише посиленням оборони НАТО. Такий підхід може підірвати довіру до Альянсу і призвести до серйозних наслідків для регіональної безпеки.

У зверненні проводиться паралель із Мюнхенською угодою 1938 року, коли західні країни дозволили розчленувати суверенну державу, купуючи лише тимчасовий мир. Підписанти застерігають, що така тактика, яку називають “Мюнхенською змовою”, сьогодні може призвести до ще масштабнішого конфлікту у майбутньому.

Попри песимістичні прогнози, підписанти вірять, що шлях до перемоги України існує. Вони підкреслюють, що нові військові технології та стратегічна підтримка здатні забезпечити Київ усім необхідним для перемоги. Європа має можливість посилити виробництво озброєнь і надійно підтримати українську армію.

Лист також містить заклик до принципу дій: “ті, хто готовий діяти, можуть”. Підтримка України не потребує схвалення всього НАТО – достатньо зусиль країн-однодумців, які готові забезпечити Київ реальними гарантіями безпеки.

Окрім цього, автори листа нагадують, що Росія не зможе підтримувати нинішній рівень військових дій після 2025 року через дефіцит озброєння. Її втрати значно перевищують виробничі можливості, що може суттєво послабити російські війська у майбутньому.