«В одного пса стріляли вісім разів»: американець допомагає тваринам з України

«В одного пса стріляли вісім разів»: американець допомагає тваринам з України

Технічний підприємець Ден Файн започаткував Український фонд допомоги тваринам під час війни (ARF). Це некомерційна організація, яка покликана рятувати домашніх тварин, переміщених з України, використовуючи передові технології. Про це пише Fox News.

Після початку війни Файн вирушив до польського міста на кордоні з Україною та зголосився вигулювати собак та годувати кішок, які раптово стали безпритульними після вторгнення Росії. Його згадки про ураження тварин жахають. В одного пса на ім’я Пабло вистрілили вісім разів, і з нього видалили кулі хірурги. У собаки, якого взяв до себе друг Файна, був повністю переламаний хребет. Файн почав виготовляти інвалідні візки з труб та липучок для перевезення поранених собак.

Потім він допоміг створити портал для зв’язку волонтерів зі складами та притулками, щоб навести лад в українській системі притулків. Файн також використав свій досвід та зв’язки для створення технологічної платформи, заснованої на некомерційній соціальній ініціативі Microsoft, щоб допомогти каталогізувати покинутих домашніх тварин – і завдяки цьому дати їм шанс через онлайн-ресурс возз’єднатися з українцями, які були змушені тікати з країни.

Файн не винуватить тих, хто залишив тварину. Він розуміє, що люди впали в паніку, часто з дітьми на руках, прагнули покинути країну, яку бомбила Росія. Часто багато людей намагалися втиснутися в автобуси чи поїзди, що не було місця для багажу і тварин. Трагічна обставина не залишила великого вибору українцям, яким потрібно було уникнути небезпеки, поки не стало занадто пізно.

«Я навіть не можу уявити, що залишу свою дитину, і вони були змушені це зробити, адже тварина як дитина, – сказав він. – Яке горе…».

Файн каже, що потреба захисту прав тварин у воєнний час, у вирішенні якої він планує лобіювати уряд, стала очевидною, коли російські війська спустошили зоопарк Фельдман ЕкоПарк, розташований неподалік Харкова на північному сході України.

«Російський снайпер убив наглядача зоопарку і запхав його у ванну… потім прийшли росіяни і, як це задокументовано, використовували тварин як мішені. Ось де проблема», – сказав він.

Файн сподівається, що благодійні організації по всьому світу працюватимуть з ARF і використають його технологію, щоб допомогти якомога більшій кількості тварин, які постраждали під час війни. А поки що він сподівається привернути увагу і зібрати гроші, щоб допомогти переміщеним домашнім тваринам в Україні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *