Російські джерела наразі зміщують основну увагу своїх репортажів на українське вторгнення в Курську область, і в результаті вони не надають того ж рівня деталізації щодо ситуації на лінії фронту в Україні, пише ISW — Інститут вивчення війни (США). Організація опублікувала власні висновки щодо поточного стану подій.
Українські механізовані наступальні операції через кордон у Курській області, які розпочалися 6 серпня, тривають як частина української операції на території Росії. ISW не робить оцінки та прогнози щодо намірів цієї української операції, щоб не поставити під загрозу оперативну безпеку України.
Основні висновки, за версією Інституту вивчення війни, є такими.
Геолоковані відеоматеріали та російські заяви свідчать про те, що українські сили продовжували швидко просуватися вглиб Курської області 8 серпня (також і 9-го — Ред.), і українські війська, за повідомленнями, присутні в районах на відстані до 35 кілометрів від міжнародного кордону з Сумською областю. Однак українські сили, безумовно, не контролюють всю територію в межах максималістських заяв Росії про українські успіхи в Курській області.
Кремль майже напевно намагатиметься повернути російську територію в Курській області, яку захопили українські сили, і зупинити подальшу активність України на території Росії, оскільки суттєві успіхи України в межах Росії будуть стратегічним ударом по багаторічним зусиллям президента Росії Володимира Путіна з утвердження спадщини російської стабільності, безпеки та геополітичного відродження.
Варіант 1: Російське військове командування може вирішити використовувати наявних призовників, прикордонників Федеральної служби безпеки (ФСБ), Росгвардію та інші нерегулярні сили, які вже розгорнуті в районі міжнародного кордону, щоб відкинути українські сили та захиститися від української операції в Курській області.
Варіант 2: Російське військове командування може вирішити використати наявне Північне угруповання сил, розгорнуте вздовж російсько-українського кордону, для реагування на український наступ у Курській області.
Варіант 3: Російське військове командування може вирішити передислокувати оперативний резерв, який воно накопичило для запланованих літніх наступальних операцій 2024 року, і/або відносно краще забезпечені та ефективніші передові підрозділи в Курську область з інших місць у театрі бойових дій.
Варіант 4: Російське військове командування може спробувати утримати сили, які воно наразі має в Курській області, але може передислокувати значні авіаційні та ударні елементи в цей район, щоб покращити здатність Росії повернути територію.
Відсутність узгодженої російської реакції на українське вторгнення в Курську область і повідомлена швидкість просування українських сил свідчать про те, що українські сили змогли досягти оперативної несподіванки на кордоні з Росією, підкреслює ISW.