13 Липня, 2024

Відомі американські астронавт та кінорежисер відвідали Київ. Фото

Американський астронавт NASA і колишній льотчик-винищувач F-14 Скотт Келлі прибув до України як амбасадор президентської ініціативи UNITED24. Разом з ним приїхав Даг Лайман, режисер відомих фільмів «Ідентифікація Борна», «На межі майбутнього» та «Містер і місис Сміт», повідомляє Obozrevatel.

Відомі американські астронавт та кінорежисер відвідали Київ. Фото

Їх сфотографували біля центрального залізничного вокзалу Києва, де майже всі амбасадори роблять фото по приїзду. Світлина була опублікована на офіційних сторінках президентської ініціативи.

«Наш амбасадор, астронавт Скотт Келлі, разом із Дагом Лайманом, режисером „Ідентифікації Борна“, „Містер і місис Сміт“ та „На межі майбутнього“, прибули ранковим поїздом. Ласкаво просимо до України», — йдеться в підписі до фотографії.

Скотт Келлі став амбасадором UNITED24 у жовтні 2022 року, але підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення. Так, ще 25 лютого 2022 року він розмістив український прапор в Instagram і написав пост на підтримку.

«Я стою на боці народу України разом зі своїми російськими друзями, включаючи колишніх космонавтів, які зневажають злочинні дії Путіна так само, як і я. Напад на слабшого сусіда — це не сильне лідерство; це боягузтво, засноване на страху та невпевненості», — сказав астронавт.

Пізніше Келлі написав, що його племінники мають українське коріння — його батько народився у Вінницькій області, але переїхав до Сполучених Штатів разом з усією родиною у віці 10 років. Майже половина постів астронавта стосувалися підтримки України.

У листопаді 2022 року Скотт Келлі приїхав до України, про що повідомив постом у соціальних мережах. Він відвідав дітей у лікарні Охматдит у Києві, а також побував в Ірпені, де побачив наслідки російської агресії.

Астронавт не розкрив мету цьогорічної поїздки, але ймовірно, вона пов’язана з питаннями охорони здоров’я, адже він працює над проєктом медичної допомоги на своїй платформі для збору коштів, збирає на автомобілі швидкої допомоги класу C.

Минулого року Скотт Келлі підтримав Україну, опублікувавши фото в вишиванці. Як він повідомив, вона була замовлена UNITED24 «як нагадування про найпам’ятніші подорожі — у космос та Україну».

Відомі американські астронавт та кінорежисер відвідали Київ. Фото