21 Липня, 2024

Бельгія поставить Україні перші F-16 цього року, але на жорстких умовах

У вівторок Бельгія пообіцяла відправити першу партію винищувачів F-16 до України цього року, але з чітким попередженням для президента України Володимира Зеленського: не використовувати їх на території Росії. Про це пише Politico.

Бельгія поставить Україні перші F-16 цього року, але на жорстких умовах

Україна та Бельгія підписали угоду про безпеку, яка передбачає постачання 30 винищувачів F-16 американського виробництва. Цей крок має зміцнити оборонні можливості Києва на тлі триваючого російського вторгнення.

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо оголосили про угоду, яка включає щонайменше 977 мільйонів євро бельгійської військової допомоги Україні у 2024 році.

Де Кроо наголосив, що винищувачі будуть передані Україні якомога швидше, з метою забезпечити перші літаки до кінця 2024 року. На пресконференції він зазначив, що угода чітко визначає використання цієї зброї Збройними силами України на її території.

Ці літаки є пріоритетом для Києва, оскільки сучасні бойові машини вважаються ключовими для ефективної повітряної оборони. Група країн на чолі з Нідерландами та Данією – а пізніше і США – в липні минулого року пообіцяла розпочати навчання українських пілотів для використання F-16.

Зеленський подякував Де Кроо за своєчасну підтримку і підкреслив важливість сучасної зброї для захисту України від агресії Росії.

Президент України також зазначив, що Росія намагається зірвати мирний саміт у Швейцарії, запланований на червень, і продовжити війну.

У вівторок Бельгія також пообіцяла підтримувати Україну протягом 10-річного терміну дії угоди. Угода охоплює широкий спектр підтримки, включаючи сучасні броньовані машини, авіаційне обладнання, морську безпеку, розмінування та військовий вишкіл.

Бельгія зобов’язалася поставити 30 винищувачів F-16 до 2028 року.

Візит Зеленського до Бельгії спочатку був запланований раніше, але його довелося відкласти через наступ російських сил в Україні.

Бельгія поставить Україні перші F-16 цього року, але на жорстких умовах