20 Липня, 2024

Байден розробляє пакет допомоги на $100 млрд для України та Ізраїлю

За словами двох осіб, знайомих з деталями, адміністрація Байдена розробляє пакет іноземної допомоги на 100 мільярдів доларів, який включає допомогу Ізраїлю та Україні, а також інші пріоритети безпеки. Про це пише ABC News.

Байден розробляє пакет допомоги на $100 млрд для України та Ізраїлю

Деталі щодо запиту на витрати ще завершуються перед офіційним запитом, надісланим Білим домом до Конгресу цього тижня.

Одна особа сказала ABC News, що «основна частина» допомоги, ймовірно, піде Україні, а інші також сказали, що вона включає 10 мільярдів доларів для Ізраїлю. Чиновники говорили на умовах анонімності, щоб обговорити деталі, які Білий дім ще не оголосив. Лідери Сенату припустили у вівторок, що такий масштабний пакет допомоги знайде підтримку серед законодавців.

«Ми хотіли б, щоб додатковий пакет був переміщений якнайшвидше, тому що потреби великі як в Ізраїлі, так і в Україні», — сказав лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер.

Лідер республіканців Мітч Макконнелл заявив, що підтримає об’єднання допомоги Україні та Ізраїлю та очікує, що адміністрація також передбачить гроші на охорону кордонів.

Бюджетні експерти кажуть, що потреби допомоги Ізраїлю навряд чи будуть терміновими через угоду 2016 року, яка надає країні 3,8 мільярда доларів на рік протягом 10 років. За їхніми словами, більш актуальною є допомога Україны, у якої закінчилося довгострокове фінансування та яка відбиває повномасштабне вторгнення Росії вже майже 20 місяців.

Байден розробляє пакет допомоги на $100 млрд для України та Ізраїлю

Деякі республіканці Палати представників поставили під сумнів необхідність збільшення допомоги США Україні. Зв’язавши допомогу Україні та Ізраїлю в єдиному законодавчому пакеті, Білий дім ускладнить відмову прихильникам більш жорсткого курсу Республіканської партії, які є вірними союзниками Ізраїлю.