13 Жовтня, 2024

Адміністрація Байдена вважає корупцію найбільшою загрозою в Україні під час війни: Politico

Засекречений внутрішній документ показав: високопосадовці Державного департаменту стурбовані тим, що «уявлення про корупцію на високому рівні» можуть «підірвати довіру української громадськості та іноземних лідерів до уряду часів війни», пише National Review.

Адміністрація Байдена вважає корупцію найбільшою загрозою в Україні під час війни: Politico

Конфіденційна версія документа «Integrated Country Strategy», розроблена Державним департаментом, яку вперше отримало видання Politico, підтверджує, що високопоставлені члени адміністрації Байдена віддають пріоритет заходам проти корупції, намагаючись зберегти коаліцію, яка підтримує Україну під час війни.

Майбутня підтримка країни може бути навіть обумовлена впровадженням «реформ, спрямованих на боротьбу з корупцією та перетворення України на більш привабливе місце для приватних інвестицій», — сказав виданню один високопоставлений чиновник.

«За лаштунками відбуваються чесні розмови», — сказав виданню Politico інший неназваний федеральний офіцер.

Республіканці на Капітолійському пагорбі засудили Білий дім за надання Україні мільярдів доларів військової та економічної допомоги, незважаючи на широке занепокоєння щодо корупції. Представник Чіп Рой підкреслив необхідність вирішення термінових внутрішніх справ, перш ніж давати гроші на зовнішні війни.

«Особливо це стосується України. І тому, якщо у нас немає безпеки на кордоні, ні за яких обставин жоден долар не повинен йти в Україну», — сказав Рой Wall Street Journal.

Наприкінці лютого Комітет Палати представників із питань збройних сил провів слухання, щоб підкреслити необхідність посилення підзвітності після того, як адміністрація Байдена надала допомогу на 75 мільярдів доларів. Тодішній заступник голови Департаменту оборони з питань політики Колін Кал намагався запевнити комітет у тому, що Департамент дотримується закону.

«Ми не просто сприймаємо українські слова як такі, — сказав Кал. — Вони надають нам інформацію про свої інвентаризації, свої журнали передачі, ми надали їм портативні сканери, ці дані передаються безпосередньо нам, щоб ми могли зберегти».

Україна посіла 116 місце зі 180 країн за індексом сприйняття корупції Transparency International за 2022 рік, при цьому майже чверть «користувачів державних послуг» давали хабарі минулого року. Колишній посол США в Україні Вільям Тейлор сказав Politico, що більшість громадян підтримують такі антикорупційні заходи, «якщо це не заважає допомозі, яку ми надаємо їм для перемоги у війні».