20 Липня, 2024

Байден вважає, що для миру Україні не обов’язково вступати до НАТО

Президент США Джо Байден поділився своїм баченням миру в Україні, який, за його словами, виглядає як те, щоб Росія ніколи не окупувала Україну. Про це Байден сказав в інтерв’ю журналу TIME, повідомляє Ukrinform.

Байден вважає, що для миру Україні не обов'язково вступати до НАТО

«Байден каже, що залишається відданим перемозі України», — пише журнал.

Відповідаючи на питання про завершення війни, президент США сказав: «Мир полягає в тому, щоб Росія ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не окупувала Україну.» Водночас він зазначив, що це не обов’язково означає членство України в Північноатлантичному альянсі.

«І це не означає НАТО. Це означає, що ми маємо стосунки з ними, як з іншими країнами, де ми постачаємо зброю, щоб вони могли захистити себе в майбутньому. Але, якщо ви помітили, я не був тим, коли — і ви, хлопці, повідомили про це в TIME — я казав, що я не готовий підтримати НАТОвізацію України», — уточнив Байден.

Однак Байден не уникнув критики щодо своєї політики по українському питанню, повідомляє видання. Союзники Байдена в Києві скаржаться, що він був надто обережним, надаючи Україні достатньо зброї, щоб вижити у війні, але не перемогти в ній.

Однак, навіть довготривалі критики вражені зусиллями Байдена в Україні. Колишній міністр оборони та директор ЦРУ Роберт Гейтс у 2014 році написав, що Байден «помилявся майже у всіх основних питаннях зовнішньої політики та національної безпеки за останні чотири десятиліття».

Але 19 травня Гейтс зазначив, що реакція Байдена на вторгнення Росії значно допомогла виправити шкоду для США від катастрофічного виведення військ з Афганістану.

«Він здобув багато довіри завдяки швидкості, з якою він зібрав коаліцію країн-партнерів, союзників і друзів до, під час і після російського вторгнення в Україну», — сказав Гейтс в інтерв’ю програмі CBS «Face the Nation».

Байден каже, що його відповідь була частиною ширшої стратегії стримування. «Якщо ми коли-небудь дозволимо Україні впасти, запам’ятайте мої слова, ви побачите, як паде Польща, і ви побачите, як усі ті нації вздовж фактичного кордону Росії [впадуть],» — сказав він TIME.

Байден вважає, що для миру Україні не обов'язково вступати до НАТО