13 Липня, 2024

Байден звернеться до нації з закликом щодо продовження допомоги Україні

За словами двох чиновників адміністрації, ввечері 19 жовтня президент Джо Байден планує звернутись до американського народу з прямим закликом продовжувати фінансувати Україну та Ізраїль на тлі їхніх військових зусиль, повідомляє CNN.

Байден звернеться до нації з закликом щодо продовження допомоги Україні

Звернення має відбутися в Овальному кабінеті в четвер, 19 жовтня, о 8 годині вечора (20:00, 8 pm) за східноамериканським часом, тобто у прайм-тайм. У Каліфорнії це буде 5 година вечора (17:00, 5 pm).

Промова відбудеться напередодні того, коли Білий дім запросить у Конгресу 100 мільярдів доларів для допомоги та ресурсів Україні, Ізраїлю, Тайваню та кордону США з Мексикою. Очікується, що Байден наведе аргумент, що підтримка України та Ізраїлю є питанням національної безпеки США, коли світ перебуває на переломній точці.

«Він збирається стверджувати, що ціна бездіяльності та ціна відходу набагато вища», — сказав один чиновник.

Радники президента очікують, що, як і у випадку з будь-якою великою промовою, президент сам вноситиме останні штрихи та редагуватиме підготовлені зауваження за кілька годин до виступу.

За даними Кільського інституту світової економіки, після вторгнення Росії Білий дім і Конгрес надали Україні понад 75 мільярдів доларів.

Голова Департаменту фінансів США Джанет Йеллен пообіцяла європейським лідерам у понеділок, що США зможуть отримати підтримку для додаткової допомоги, і в інтерв’ю Sky News сказала, що Вашингтон може дозволити собі фінансувати підтримку двох країн одночасно.

Байден звернеться до нації з закликом щодо продовження допомоги Україні

«Американці, безумовно, можуть дозволити собі підтримувати Ізраїль і військові потреби Ізраїлю, і ми також можемо і повинні підтримувати Україну в її боротьбі проти Росії», — повідомила Йеллен.