13 Липня, 2024

«Україна здатна втримати позицію на сході»: Блінкен про наступ РФ на Харківщині

Поновлений ​​наземний наступ Росії на північному сході України націлено на міста та села під постійними залпами артилерійського та мінометного вогню, заявили офіційні особи в неділю, повідомляє CBS News.

«Україна здатна втримати позицію на сході»: Блінкен про наступ РФ на Харківщині

Евакуаційні бригади працювали вчора безперервно протягом усього дня, щоб забрати мешканців, більшість з яких є літніми людьми, подалі від небезпеки. Щонайменше 4000 цивільних осіб покинули Харківську область з п’ятниці, коли московські війська почали операцію, повідомив губернатор Олег Синєгубов. Важкі бої точилися в неділю вздовж північно-східної лінії фронту, де за минулу добу російські сили атакували 27 населених пунктів, сказав він.

Міністерство оборони Росії заявило в неділю, що його сили захопили чотири села, крім п’яти сіл, які, як повідомлялося, були захоплені напередодні. Керівництво України не підтвердило здобутки Москви. В Україні заявили, що відбивають атаки та борються за контроль над селами. Президент Володимир Зеленський назвав пріоритетним завданням припинення наступу Росії на північному сході, а київські війська продовжують контрнаступальні дії в семи селах Харківської області.

Український підрозділ повідомив, що на деяких ділянках був змушений відступити. Аналітики кажуть, що російський поштовх спрямований на використання нестачі боєприпасів до того, як обіцяні західні постачання досягнуть лінії фронту.

У неділю держсекретар США Ентоні Блінкен засудив ривок Росії на Харків, заявивши, що Сполучені Штати роблять «все можливе, щоб поспішно надати туди допомогу».

«Я переконаний, що Україна може ефективно утримувати лінію фронту на сході, вона може продовжувати утримувати досягнуті переваги в Чорному морі, годуючи світ так, як це було до широкомасштабного вторгнення Росії, а також тримати російські війська під загрозою, в тому числі в Криму, щоб їм було важче продовжувати цю агресію», — сказав Блінкен.

«Ми надаємо системи для цього, але це складний момент. Ми нікуди не дінемося, так само як і понад 50 країн, які підтримують Україну. Це триватиме, і якщо Путін думає, що він може пережити Україну, пережити її прихильників, то він помиляється. Він помиляється», — підкреслив держсекретар.

«Україна здатна втримати позицію на сході»: Блінкен про наступ РФ на Харківщині