21 Липня, 2024

Блінкен заграв рок у барі Києва, викликавши неоднозначну реакцію. Відео

Державний секретар США взяв гітару та виконав пісню Ніла Янга Rockin’ in the Free World. Це був неочікуваний момент наприкінці довгого дня у Києві для Ентоні Блінкена після численних зустрічей на високому рівні та серйозних заяв про швидку доставку американської військової допомоги, пише The Guardian.

Блінкен заграв рок у барі Києва, викликавши неоднозначну реакцію. Відео

Державний секретар піднявся на сцену та виконав пісню Ніла Янга Rockin’ in the Free World разом з українським рок-гуртом. Відео, швидко поширені в соціальних мережах, розділили думки в Україні. Блінкен виступив у барі Barman Dictat, відомому закладі у стилі спікізі в центрі Києва, який ховається в підвалі у дворі, та приєднався до українського гурту 19.99.

«Ваші солдати, ваші громадяни – особливо на північному сході, в Харкові – дуже страждають, – сказав Блінкен перед виконанням пісні. – Але вони повинні знати, ви повинні знати, що Сполучені Штати з вами, більшість світу з вами, і вони борються не лише за вільну Україну, а й за вільний світ. І вільний світ також з вами».

Гурту повідомили перед заходом, що вони виступатимуть з Нілом Янгом, але попросили тримати це в таємниці. Лише в останній момент вони зрозуміли, що їхнім гостем буде державний секретар.

«Це був наш перший виступ на сцені, але здавалося, що ми були гуртом два роки», – сказав гітарист Арсен Горбач. Він додав, що вибір пісні належав Блінкену, і описав виступ як «дуже важливий момент української та культурної історії».

Не всі були впевнені в цьому, критикуючи доречність виступу в барі, коли ситуація на фронті погіршилася за останні дні.

«Щодня багато людей гинуть через те, що ми не маємо достатньо зброї та підтримки від наших союзників … Такі концерти просто недоречні та тактовно неправильні, – написав Олег Симороз, український ветеран, який втратив обидві ноги в бою. – Я раджу державному секретарю відвідати військове кладовище, а не бар».

Не всі погодилися, однак. «Росія хоче, щоб ми перестали жити та веселитися, – сказала Поліна, 26-річна працівниця бізнесу в Києві. – Війна всюди, але це не означає, що ти не можеш піти в бар. Я вдячна, що він взагалі приїхав до Києва, і вважаю, що це було чудово».

Пісня, написана в 1989 році незадовго до падіння Берлінського муру, стала гімном подолання репресій, хоча текст далеко не є одою США та їхньої місії поширювати демократію.

Блінкен заграв рок у барі Києва, викликавши неоднозначну реакцію. Відео