13 Липня, 2024

Блінкен приїхав до Києва із візитом “заспокоєння” для українців

Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив президенту Володимиру Зеленському під час поїздки до Києва у вівторок, що частина великого пакета допомоги США надійшла в Україну і що на шляху ще багато такого, що «зробить реальні зміни». Про це пише Reuters.

Блінкен приїхав до Києва із візитом "заспокоєння" для українців

Поїздка Блінкена — перший візит високопоставленого американського чиновника після того, як минулого місяця Конгрес ухвалив довго відкладаний пакет допомоги на 61 мільярд доларів. Збройні Сили України борються з новим наступом Росії на північному сході, а також з наступом на сході, який триває. Люди по всій країні потерпають від повітряних атак.

«Ми знаємо, що це складний час. Але ми також знаємо, що в найближчій перспективі — допомога вже в дорозі, частина її вже надійшла, і ще буде надходити, — сказав Блінкен. — І це матиме реальний вплив на поточну російську агресію на полі бою».

Зеленський, звертаючись до Блінкена англійською, сказав, що постачання протиповітряної оборони є «найбільшим дефіцитом для нас», оскільки Росія проводить повітряні атаки на далекі відстані з березня, завдаючи ударів по об’єктах електропостачання.

«Дійсно нам сьогодні потрібні два „Петріоти“ для Харкова, для Харківщини, тому що там люди під ударом. Мирні жителі, воїни, всі вони під російськими ракетами», — підкреслив президент.

Блінкен прибув до Києва поїздом у вівторок рано вранці під час неоголошеного візиту. Поїздка мала на меті «надіслати потужний сигнал заспокоєння українцям, які, очевидно, перебувають у дуже важкій хвилині», — сказав американський чиновник, який поінформував журналістів, що подорожували з Блінкеном, на умовах анонімності.

Блінкен у вівторок також провів переговори за піцою з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, випив кави з представниками громадянського суспільства в Києві та виступив з промовою про майбутнє України в Політехнічному університеті.

На зустрічі з Блінкеном Зеленський подякував Сполученим Штатам за двопартійну підтримку та сказав, що також хоче обговорити гарантії безпеки та майбутній мирний саміт, попросивши Блінкена допомогти забезпечити участь більшої кількості країн.

Блінкен приїхав до Києва із візитом "заспокоєння" для українців