20 Липня, 2024

Українські військові та ветерани взяли участь у забігу Soldier Field 10 у США

Нещодавно в Чикаго відбувся щорічний забіг Soldier Field 10, до якого долучилися українські військові та ветерани. Цей захід було організовано напередодні Дня пам’яті, щоб вшанувати полеглих захисників і ветеранів. Про це Львівському порталу повідомили в Благодійному фонді «Весна!».

Українські військові та ветерани взяли участь у забігу Soldier Field 10 у США

У забігу взяли участь понад 10 тисяч осіб. Українська команда складалася з понад 20 учасників: з 11 чинних офіцерів Збройних Сил України, генерал-майора у відставці, а також ветеранів і військових, які проходять реабілітацію в США. Цього року українська команда чинних військових втретє долучилася до забігу.

«Всі з пораненнями, всі вперше беруть участь у цьому – і результат неймовірний», – зазначив генерал-майор Володимир Гаврилов, очільник делегації.

Полковник Максим Кошовий – учасник війни за незалежність з 2014 року, який отримав поранення в перші години повномасштабного вторгнення. Попри це, він брав участь у звільненні Київщини в лютому-березні 2022 року.

«Навіть ті, хто зазнали поранень чи ампутації, не втратили власної мотивації та прагнуть продемонструвати іншим людям незламний український дух», – наголосив Кошовий.

Юрій Лукашов, 26-річний доброволець із Корюківки на Чернігівщині, подолав 10-кілометрову дистанцію на протезі. Він пішов на фронт після повномасштабного вторгнення та має 18 місяців бойового досвіду на Донбасі. Минулого року під Оріховим на Запоріжжі Юрій зазнав поранення, через що йому ампутували частину лівої ноги.

«Це поки тимчасовий протез, не для бігу, але для мене було принципово пробігти цю дистанцію», – розповів боєць.

Українці бігли з національною символікою та у футболках під гаслом «Run for Ukraine». Багато американців вітали їх, впізнаючи синьо-жовті кольори. До делегації також долучилися ветерани та військові, які перебувають на реабілітації чи протезуванні в США. Вони прибули з Чикаго, Філадельфії та Орландо. Окрім участі в забігу, українська делегація відвідала Український Національний Музей у Чикаго, місцеву школу та інші громадські установи.

Soldier Field 10 – це захід напередодні Дня пам’яті в Чикаго, присвячений вшануванню пам’яті загиблих воїнів США. Українські військові взяли участь у забігу в знак подяки США за потужну підтримку України та в знак солідарності з ветеранами Збройних Сил США у боротьбі за свободу, демократію та права людини в усьому світі.

Українські військові та ветерани взяли участь у забігу Soldier Field 10 у США