20 Липня, 2024

Китай в ООН закликав США припинити постачання зброї Україні

Посол Китаю в ООН Чжан Цзюнь заявив, що США повинні припинити надсилання зброї Києву, щоб дипломатичні зусилля могли працювати, пише Newsweek.

Китай в ООН закликав США припинити постачання зброї Україні

«Деякі країни повинні негайно припинити підливати масло у вогонь і підривати дипломатичні зусилля міжнародного співтовариства», — сказав Чжан, вказуючи на США, під час розгляду Радою Безпеки ООН теми війни в Україні в понеділок у Нью-Йорку.

Китай офіційно не підтримав війну Росії в Україні, але Пекін надав РФ фінансову допомогу, що дозволило Кремлю створювати зброю та фінансувати майже двохрічну повномасштабну війну й надалі.

Китай закликав до реалізації нової, третьої Мінської угоди. Перша була досягнута між Росією та Україною в 2014 році, потім знову як Мінськ II у 2015 році, обидва рази за допомогою Білорусі.

«На жаль, більшість положень угоди досі не реалізовані, а масштабні конфлікти спалахнули пізніше і були відкладені донині. Це прикро і заслуговує на серйозне осмислення всіма сторонами, — сказав Чжан. — Безпека однієї країни не може бути реалізована за рахунок безпеки інших країн, а регіональна безпека не може бути гарантована посиленням або навіть розширенням військових угруповань. Інтереси безпеки всіх країн рівні між собою».

Крім того, Чжан націлився на НАТО, закликаючи альянс «припинити погрози».

Китай в ООН закликав США припинити постачання зброї Україні

«НАТО має дотримуватися діалогу та консультацій у вирішенні суперечок і загального напрямку політичного врегулювання, замість того, щоб брати участь у тиску, дискредитації та односторонніх санкціях, і тим більше в застосуванні сили. НАТО, зокрема, має прокинутися від міфу про силу та припинити погрожувати та вимагати війни», — сказав Чжан.