На початку третього року повномасштабного вторгнення Росії в Україну додаткова допомога для країни досі не рухається з місця в Конгресі США через республіканців, які проти подальшої фінансової підтримки військових зусиль України, нагадує US News.
Але США — не єдина країна, яка підтримала Україну з початку повномасштабної війни.
За даними Кільського інституту світової економіки, станом на 15 січня глобальна допомога Україні досягла 253 мільярдів євро, або близько 278 мільярдів доларів. Найбільша кількість підтримки в зобов’язаннях серед окремих країн надійшла від США, загальна сума допомоги яких оцінюється приблизно в 75 мільярдів доларів. За США йдуть Німеччина та Сполучене Королівство за найвищими зобов’язаннями в цілому. Європейський Союз загалом виділив близько 93 мільярдів доларів допомоги Україні.
Типи надання допомоги відрізняються залежно від країни. США нарощують свою військову міць, передаючи зброю та обладнання на суму 42,2 мільярда євро (46 млрд доларів) — найбільше серед країн і більш ніж удвічі більше, ніж Німеччина, яка пообіцяла наступну за величиною суму військової допомоги — 17,7 млрд євро. В п’ятірку лідерів також входять Велика Британія (9,1 млрд євро), Данія (8,4 млрд євро) та Нідерланди (4,4 млрд євро). Німеччина лідирує з найбільшим загальним обсягом гуманітарної допомоги серед країн, за нею йдуть США та Швейцарія.
Команда інституту зазначила в пресрелізі, що в Європі існує «великий розрив між зобов’язаннями та асигнуваннями». За даними інституту, станом на 15 січня ЄС та його країни-члени зобов’язались надати близько 155 мільярдів доларів допомоги, але асигнували лише 83 мільярди доларів із цієї суми на конкретні цілі.
Тоді як великі заможні країни можуть дозволити собі надавати більше в абсолютному вираженні, менші країни роблять значні пропозиції самостійно. Відносно валового внутрішнього продукту кожної країни, деякі не найбільші держави надають найбільшу підтримку.
Данія та Естонія виділили допомогу на загальну суму понад 2% свого валового внутрішнього продукту, причому Естонія виділила аж 3,55%. Серед донорів з високою часткою ВВП також виділяються Норвегія, Литва, Латвія, Фінляндія та Польща. З іншого боку, Мальта виділила допомогу лише на 0,01% свого ВВП, що є найнижчим показником для європейських країн. США виділили 0,32% свого ВВП на допомогу Україні, що нижче відсотка, виділеного Великою Британією (0,55%) і Німеччиною (0,57%).
Окрім США та Європи, інші значні внески включають Японію, Канаду та Південну Корею.