«Я не хочу, щоб хтось думав, що я коли-небудь у своєму житті говорила такі жахливі речі. Використовувати українську дівчину для реклами Росії. Це божевілля», — каже українка Ольга Лоїк, яка навчається в Університеті Пенсільванії. Про її історію розповідає BBC.

Ольга Лоїк бачила своє обличчя в різних відео в китайських соціальних мережах — це результат простих у використанні генеративних інструментів ШІ, доступних в Інтернеті.
«Я бачила своє обличчя і чула свій голос. Але все це було дуже моторошно, тому що я бачила, як говорю те, чого ніколи не говорила», — розповіла BBC 21-річна дівчина.
Акаунти, в яких вона була зображена, мали десятки різних імен, наприклад Софія, Наташа, Ейпріл і Стейсі. Ці «дівчата» розмовляли мандаринською мовою, яку Ольга ніколи не вивчала. Вони, схоже, «були» з Росії, говорили про дружбу між Китаєм і Росією або рекламували російську продукцію.
«Я бачила, що 90% відео розповідають про Китай і Росію, дружбу між Китаєм і Росією, про те, що ті повинні бути сильними союзниками, а також про рекламу їжі».
Одним із найбільших акаунтів був «Natasha imported food», на який підписалися понад 300 000 користувачів. «Наташа» говорила щось на зразок «Росія — найкраща країна. Сумно, що інші країни відвертаються від Росії, а російські жінки хочуть приїхати в Китай», перш ніж почати просувати такі продукти, як російські цукерки.
Це особисто розлютило Ольгу, родина якої досі перебуває в Україні. Але на ширшому рівні її випадок привернув увагу до небезпеки технології, яка розвивається настільки швидко, що її регулювання та захист людей стали справжньою проблемою.
Після того, як її наречений написав у Твіттері про ці облікові записи, відповіла фірма HeyGen, яка розробила інструмент, що використовується для створення подібностей ШІ. Вони показали, що понад 4900 відео було створено з використанням обличчя Ольги. І нібито заблокували її зображення від подальшого використання. Представник компанії повідомив BBC, що їхню систему зламали, щоб створити те, що вони назвали «несанкціонованим контентом».
