13 Липня, 2024

Європа погодилася передати російські мільярди Україні: коли та скільки

У вівторок на цьому тижні Європейський Союз схвалив план передати Україні прибутки, отримані від заморожених активів центрального банку Росії, повідомляє Newsweek.

Європа погодилася передати російські мільярди Україні: коли та скільки

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що цей крок надасть Україні до 3 мільярдів євро (близько 3,3 мільярда доларів) цього року.

«Ми схвалили в ЄС використання доходів від заморожених активів центрального банку Росії для допомоги Україні, — написав Ліпавський на X. — До 3 мільярдів євро тільки цього року, 90% піде на військові потреби України. Росія повинна заплатити за збитки від своєї війни».

Держави-члени Європейського Союзу та інші країни Великої сімки (G7) довго обговорювали, як використати 300 мільярдів доларів активів центрального банку Росії, які зберігаються у західних країнах, для допомоги Україні у фінансуванні її військових зусиль проти Росії. Ці фінансові активи були заморожені невдовзі після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

ЄС оцінює, що до 2027 року надприбутки від заморожених активів центрального банку Росії у найбільшому торговому блоці світу можуть досягти 20 мільярдів євро (близько 21,7 мільярда доларів). Заморожені активи набувають значного обсягу відсотків, оскільки вони залишаються заблокованими.

Більше двох третин заморожених суверенних активів Росії зберігаються в ЄС.

Згідно з планом, затвердженим ЄС, Україна отримуватиме чистий прибуток, згенерований з 15 лютого. Фінансові результати за перший квартал від бельгійської фінансової компанії Euroclear, яка зберігає більшість заморожених активів, показують, що з цієї дати було згенеровано близько 557 мільйонів євро (близько 605 мільйонів доларів). Київ отримуватиме кошти двічі на рік згідно з планом.

До України має надійти перша частина чистого прибутку від заморожених суверенних активів Росії у липні, повідомили дипломати ЄС.

Європа погодилася передати російські мільярди Україні: коли та скільки