21 Липня, 2024

ЄС узгодив допомогу Україні на $54 млрд попри погрози вето з боку Угорщини

Лідери 27 країн Європейського Союзу у четвер підписали угоду про надання Україні нового пакету підтримки в розмірі 50 мільярдів євро (54 мільярди доларів) для її економіки, попри тижні погроз Угорщини накласти вето на цей крок, пише NBC News.

ЄС узгодив допомогу Україні на $54 млрд попри погрози вето з боку Угорщини

Президент Європейської ради Шарль Мішель оголосив про угоду, досягнуту в першу годину саміту під його головуванням у Брюсселі.

«У нас є угода», — сказав Мішель у дописі на X. Він сказав, що угода «забезпечує стабільне, довгострокове, передбачуване фінансування для України» та демонструє, що «ЄС бере на себе лідерство та відповідальність за підтримку України; ми знаємо, що поставлено на карту».

Президент України Володимир Зеленський привітав це як «дуже важливе» рішення.

Те, що Угорщина зняла своє вето, і так швидко, стало несподіванкою. Напередодні саміту прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав на X: «Ми будемо відстоювати голос народу! Навіть якщо бюрократи в Брюсселі нас шантажуватимуть».

У грудні 26 інших лідерів погодилися, що пакет у 54 мільярди доларів діятиме з 2024 по 2027 рік. Вони також погодилися зробити Україну кандидатом на членство в ЄС, що Орбан неохоче прийняв.

«Немає проблеми з так званим питанням втоми від України. Зараз ми відчуваємо втому від Орбана в Брюсселі, – заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск журналістам у четвер. – Я не можу зрозуміти. Я не можу прийняти цю дуже дивну і дуже егоїстичну гру Віктора Орбана».

Туск наполягав, що «не може бути місця для компромісу щодо наших принципів, таких як верховенство права. І точно немає місця для компромісу в питанні України».

Про Орбана нещодавно обраний польський лідер додав: «Якщо його позиція буде домінувати в Європі, то Україна точно програє».

ЄС узгодив допомогу Україні на $54 млрд попри погрози вето з боку Угорщини