13 Липня, 2024

Відбудову друкарні у Харкові профінансує американський бізнесмен

Харківська друкарня «Фактор-Друк», зруйнована російським ракетним ударом 23 травня, буде відновлена за фінансової підтримки фонду Говарда Баффета, The Howard G. Buffett Foundation, повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

Відбудову друкарні у Харкові профінансує американський бізнесмен

Фонд Говарда Баффета, відомий своєю діяльністю в різних благодійних проєктах по всьому світу, взяв на себе зобов’язання фінансувати відбудову друкарні. За попередніми планами, «Фактор-Друк» буде відновлена за 4-5 місяців, що дозволить повернутися до нормального функціонування друкарні у найкоротші терміни.

Як зазначила міністр економіки України Юлія Свириденко, удар по «Фактор-Друку» є черговим одним проявом системної політики Росії щодо знищення української культури. Атака суттєво знизила потужності книговидавничої галузі: там згоріло близько 50 тисяч книг.

Олег Синєгубов висловив глибоку вдячність Говарду Баффету за його значний внесок у відновлення важливого культурного об’єкта.

«Ця підтримка є символом солідарності і незламності нашого народу в боротьбі за збереження нашої культурної ідентичності та державності», — зазначив Синєгубов.

Він також підкреслив важливість цього проєкту для Харківської області та всієї країни.

«Росіяни намагаються зламати нашу культурну ідентичність через атаки на книжки та друкарні. Вони прагнуть відрізати нас від мови, літератури і знищити нашу державність. Але в них це не вдасться. Ми вдячні пану Говарду, Президенту Зеленському, Офісу Президента та всім, хто підтримує нашу область у ці складні часи», — заявив Синєгубов.

Говард Баффет — американський бізнесмен, колишній політик, філантроп, фотограф, фермер і захисник природи. Він є середньою дитиною інвестора-мільярдера Уоррена Баффета. Говард Баффет є генеральним директором благодійної організації Howard G. Buffett Foundation, яка опікується продовольчою та громадською безпекою.

Відбудову друкарні у Харкові профінансує американський бізнесмен