9 Травня, 2025

Без Байдена: Камала Гарріс очолить делегацію США на Саміті миру щодо України

На офіційному сайті Білого дому повідомляється, що віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс відвідає місто Люцерн, що у Швейцарії, 15 червня, щоб взяти участь у Саміті миру щодо України.

Без Байдена: Камала Гарріс очолить делегацію США на Саміті миру щодо України

Раніше щодо цього питання виникало багато пересудів та розбіжностей. Неодноразово йшлося про те, що і президент США Джо Байден, і Камала Гарріс не зможуть бути присутніми на Саміті світу. Але після того, як президент України Володимир Зеленський розкритикував таке рішення, зважаючи на все, ймовірно було вирішено все-таки відправити представницю високого рівня як очільницю американської делегації.

Разом із нею до Швейцарії поїде радник США з національної безпеки Джейк Салліван.

Як йдеться на сайті Білого дому, віцепрезидентка «підкреслить прихильність адміністрації Байдена-Гарріс до підтримки зусиль України в забезпеченні справедливого і тривалого миру, заснованого на суверенітеті та територіальній цілісності України, а також на принципах Статуту ООН. Вона підтвердить підтримку народу України, який захищає себе від російської агресії, що триває».

Нагадаємо, згідно з офіційним швейцарським сайтом, 15 та 16 червня 2024 року Швейцарія організує Саміт з питань миру в Україні на курорті Бюргеншток. Метою зустрічі глав держав та урядів є напрацювання спільного розуміння шляху до справедливого та сталого миру в Україні. Це має стати основою мирного процесу.

Саміт буде спиратися на дискусії, які відбулися в останні місяці, зокрема на українській Формулі миру та інших мирних пропозиціях, що ґрунтуються на Статуті ООН та ключових принципах міжнародного права. Головною метою Саміту є стимулювання майбутнього мирного процесу. Для досягнення цієї мети Саміт має намір:

Без Байдена: Камала Гарріс очолить делегацію США на Саміті миру щодо України
  • забезпечити платформу для діалогу про шляхи досягнення всеосяжного, справедливого та сталого миру для України на основі міжнародного права та Статуту ООН;
  • сприяти загальному розумінню можливих рамок для досягнення цієї мети;
  • спільно визначити план дій щодо залучення обох сторін у майбутній мирний процес.

Участь широкого кола держав та їхній внесок в обговорення матимуть вирішальне значення для досягнення цих цілей. Швейцарія має давню традицію сприяння діалогу. Таким чином країна вважає важливим обмін різними думками на шляху до миру в Україні, йдеться на сайті Саміту.