18 Липня, 2024

Новий український корвет “Гетьман Іван Мазепа” вийшов на випробування. Фото

Найновіший український корвет розпочав свої перші морські ходові випробування, вийшовши з верфі RMK Marine. Про це повідомляє “Мілітарний”.

Новий український корвет "Гетьман Іван Мазепа" вийшов на випробування. Фото

Відповідні світлини були опубліковані турецьким морським журналістом Enes Balci на його сторінці X. На кадрах видно, що корабель вже озброєний морською гарматою Super Rapid калібру 76 мм, виготовленою італійською компанією OTO Melara. Також видно відкритий капот системи морського протиповітряного ракетного комплексу VL MICA, про яку було оголошено ще у березні 2023 року, на носі корабля.

Над майданчиком для гелікоптера встановлено морську версію турецької 35-мм протиповітряної гармати Korkut від Aselsan. Інші продукти компанії на борту корвета — це станції керування вогнем STAMP 12,7 мм. Можна побачити типові радари проєкту Ada: систему керування вогнем Thales Sting EO MK2, супутникову зв’язку Aselsan, систему електронної боротьби ARES-2N і систему викидання димових шашок Mk 36 SRBOC.

На корветі «Гетьман Іван Мазепа» встановлений радар тактичного навігаційного призначення ALPER, а також радар MK2 SMART-S 3D для виявлення повітряних цілей.

На опублікованих фотографіях не видно торпедних труб чи пускових установок протикорабельних ракет, тому можна припустити, що корвет озброєний торпедами Murene 90 Impact та протикорабельними ракетами Harpoon, що виключає можливість наявності ракет Atmaca, повідомляє видання.

Нагадаємо, що корвет «Гетьман Іван Мазепа» був спущений на воду у жовтні 2022 року. Церемонія закладання відбулася у вересні 2021 року, а в кінці грудня того ж року розпочали збирання корпусу.

Раніше планувалося, що до кінця 2022 року корабель з частковим обладнанням буде буксируватися до України для завершення, але через повномасштабну російсько-українську війну корабель був завершений і обладнаний в Туреччині.

Новий український корвет "Гетьман Іван Мазепа" вийшов на випробування. Фото