9 Вересня, 2024

Хто з українців та їхніх родичів має право на роботу на підставі гуманітарного пароля?

Служба громадянства та імміграції США (USCIS) ще у лютому 2024 року оголосила, що громадяни України та їх найближчі родичі, які отримали статус гуманітарного пароля у США, зможуть його продовжити ще на два роки. Але хто з цих осіб має та матиме право на працевлаштування та як отримати дозвіл чи його продовжити?

Хто з українців та їхніх родичів має право на роботу на підставі гуманітарного пароля?Нагадаємо, що на UA Diaspora є спеціальна рубрика Uniting for Ukraine: у ній ви знайдете корисну інформацію щодо програми.

Працівники, яким служба громадянства та імміграції США схвалила повторний гуманітарний пароль, повинні роздрукувати копію своєї електронної форми I-94, «Запис про в’їзд/ виїзд», з вебсайту Митно-прикордонної служби США I-94. Якщо повторний пароль був схвалений, в оновленій формі I-94 буде вказана категорія в’їзду «UHP».

Наступні особи зі статусом гуманітарного пароля мають дозвіл на працевлаштування на підставі їх пароля (або повторного пароля) і можуть пред’явити непрострочену форму I-94 в якості прийнятного документа за Списком А, який тимчасово підтверджує особу й дозвіл на працевлаштування для форми I-9, «Підтвердження права на працевлаштування»:

  • Працівники, у яких в непростроченій формі I-94 вказано категорію в’їзду «UHP» і остання дата в’їзду не пізніше 30 вересня 2024 р.; або
  • Працівники, у яких в непростроченій формі I-94 вказано категорію в’їзду «DT», з датою видання з 24 лютого 2022 р. по 30 вересня 2024 р., і в якості країни громадянства вказана Україна.

Працівники, які отримали гуманітарний пароль після 30 вересня 2024 року, повинні надати непрострочений EAD (або інші прийнятні документи зі Списку допустимих документів).

Працівники, чия непрострочена форма I-94 містить зазначену вище категорію в’їзду, можуть подати її як допустимий документ за Списком А, який тимчасово підтверджує особу та дозвіл на працевлаштування для форми I-9. Протягом 90 днів з дати прийняття на роботу (або у разі повторного підтвердження, коли закінчується термін дії дозволу на працевлаштування), співробітник повинен надати непрострочений Документ про дозвіл на працевлаштування (EAD) або ж карту соціального забезпечення без обмежень разом із чинним документом, що посвідчує особу за Списком B, зі списку допустимих документів за формою I-9.

Хто з українців та їхніх родичів має право на роботу на підставі гуманітарного пароля?Щоб уникнути недобросовісної практики оформлення документів та незаконної дискримінації, роботодавці не повинні вимагати більше документів, ніж потрібно для підтвердження дозволу на працевлаштування та посвідчення особи, або інших документів, зокрема свідоцтва про сімейні стосунки та громадянство.

Працівники, які отримали повторний гуманітарний пароль, повинні надати своїм роботодавцям завантажену та роздруковану електронну форму I-94, доступну на вебсайті Митно-прикордонної служби США I-94, а не відривну форму I-94, що міститься в повідомленні про схвалення повторного гуманітарного пароля. Інформація, зазначена у відривній формі I-94, не містить останньої дати в’їзду. Однак цю інформацію можна знайти у формі I-94, доступній на вебсайті Митно-прикордонної служби.

Повторне підтвердження права на працевлаштування

Можливо, працевлаштована особа, якій необхідно повторно підтвердити право на працевлаштування, представила прострочений EAD. У такому випадку такий працівник може надати непрострочену форму I-94, доступну на вебсайті Митно-прикордонної служби США, в якій вказано категорію в’їзду «UHP» і останню дату в’їзду — 30 вересня 2024 року або раніше, як допустимий документ зі Списку А, який тимчасово підтверджує особу та дозвіл на роботу на строк до 90 днів.

Протягом 90 днів із дати закінчення терміну дії EAD працівник, який подає цю форму I-94, повинен пред’явити роботодавцю непрострочений EAD або карту соціального забезпечення без обмежень, а також чинний документ, що посвідчує особу зі Списку B.