20 Липня, 2024

Україна уникатиме спроб втягнути її у передвиборчі перегони в США: Кулеба

Наступного року Україна уникатиме будь-яких кроків, які можуть втягнути її в президентські передвиборчі перегони у Сполучених Штатах.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, виступаючи в ефірі національного телемарафону, повідомляє Ukrinform.

«Ми цілком усвідомлюємо ризики і … до завершення виборів президента США, чим би вони не завершилися, будемо всіляко уникати будь-яких речей, звідки б вони не йшли, які втягуватимуть чи використовуватимуть нас у передвиборчих перегонах. Мета цієї стратегії полягає саме в тому, щоб зберегти двопартійну підтримку (України з боку США – ред.)», – сказав Кулеба.

Україна уникатиме спроб втягнути її у передвиборчі перегони в США: Кулеба

Глава української дипломатії також звернув увагу на те, що дискусія, яка відбулася минулого місяця в Конгресі США, стосується не України, а суто внутрішньополітичного питання кордону з Мексикою.

За словами глави МЗС, Україна повинна бути готова до того, що будь-яке внутрішньополітичне питання, важливе для результатів виборів, буде превалювати над будь-яким зовнішньополітичним питанням у будь-якій частині світу.

Україна уникатиме спроб втягнути її у передвиборчі перегони в США: Кулеба

«Зараз Америка як світова потуга зайшла у процес, де внутрішньополітичні питання – безпека кордону, безпритульні на вулицях, вивезення сміття, екологія, енергетика – виходять у суперпріоритет, тому що політики боротимуться за голоси виборців. Як саме в цьому контексті зберігати Україну в топпріоритетах – це задача. Тому, в принципі, немає нічого поганого в тому, щоб протягом (наступного) року про Україну говорили в США. Головне – щоб говорили правильні речі, які підсилюють Україну і Америку», – підсумував Кулеба.

За даними ЗМІ, Сенат США досяг прогресу в переговорах щодо охорони кордону для розблокування допомоги Україні. І республіканці, і демократи заявили, що мають позитивні очікування в контексті переговорів щодо міграційної реформи, яка є передумовою для затвердження допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.