Лікар-анестезіолог, який пережив смертельний авіаудар в Україні, тепер знаходить певний спокій через музику завдяки бостонській організації Home Base, розповідає KCRA.

«Будівлю було розрізано на дві частини авіаударом. Підвальний поверх, де перебувало 70 людей… 60 з них загинули», — розповів український анестезіолог доктор Богдан, згадуючи, як пережив російський авіаудар у 2022 році в підвалі лікарні, де проводили операції.
«Такий сильний стрес, але ти просто намагаєшся лікувати пацієнтів», — сказав він.
Зараз у Бостоні він знайшов певну розраду та спокій за допомогою Інституту музики та здоров’я Берклі, вперше за понад два роки рухаючи руками по клавішах піаніно.
«Дослідження показують, що музикотерапія може допомогти зі зменшенням стресу, тривожності та депресії», — зазначила директорка музикотерапії в Коледжі музики Берклі Сінтія Коскела.
Богдан перебуває в Бостоні разом із Global Response Medicine, неприбутковою організацією, яка лікує військових та цивільних в Україні, навчаючись у хірургів в Массачусетській загальній лікарні.
«Важко не плакати. Я жив там понад рік. Можливість показати цей зв’язок з тим, через що проходять українці, він влучно передає своєю музикою», — сказав доктор Стівен Доннеллі з Global Response Medicine.
Ветеранська неприбуткова організація Home Base зробила можливим цей момент музичного роздуму. Медичний директор доктор Рон Хіршберг каже, що музика може бути потужною формою зцілення невидимих ран.
«Це дійсно той зв’язок між розумом і тілом, який допомагає ветеранам та військовим сім’ям повернутися додому в певному сенсі», — зазначив він.
Богдан, цінуючи цей момент, дивиться на своє повернення в Україну з новою перспективою на зцілення.
«Але спершу нам потрібне мирне небо та тихі ночі», — сказав Богдан.
