20 Липня, 2024

Андрію Макаревичу загрожує арешт у РФ через «розмову» із Зеленським

Лідер російського гурту «Машина времени» Андрій Макаревич, який з 2014 року виступає проти режиму Путіна, знову обурив росіян. Цього разу він випадково розповів про свої наміри виступити в Києві після перемоги України у війні, повідомляє Obozrevatel.

Андрію Макаревичу загрожує арешт у РФ через «розмову» із Зеленським

Через це тепер його можуть заарештувати в Росії щонайменше на два роки.

За даними російських ЗМІ, зірку перевірять на «екстремізм» через фейкову розмову з президентом України Володимиром Зеленським, за якого себе видали пранкери. Російські блогери неодноразово телефонували до ЗМІ, видаючи себе за Володимира Зеленського та ставлячи підступні питання. Цього разу вони націлилися на Макаревича.

За словами пропагандистів, у розмові він зізнався, що «рахує дні» до перемоги України, може допомогти Збройним силам і хоче приїхати в Україну після поразки Росії. Росіяни, які раніше знали про позицію артиста, знову почали вимагати його покарання.

«Кримінальна справа і два роки в’язниці — це те, що загрожує засновнику гурту „Машина времени“ Андрію Макаревичу за порушення законодавства про іноземних агентів», — повідомляють ЗМІ з посиланням на джерела в поліції.

Справу порушили після згаданої фейкової розмови із Зеленським. Макаревича також планують перевірити на екстремізм.

Примітно, що музикант давно не живе в Росії. Він емігрував до Ізраїлю і часто подорожує. До Росії він не повертається, оскільки там його визнали «іноземним агентом». Попри це він досі позначає свої пости написом за законом про іноагентів.

Андрію Макаревичу загрожує арешт у РФ через «розмову» із Зеленським