Науковці Львівської політехніки знову серед кращих: одразу п’ятеро представників університету потрапили до авторитетного рейтингу TOP-2% найцитованіших учених світу за версією наукометричної бази даних Elsevier, складеного на основі показників за 2024 рік.
Цей рейтинг укладає група дослідників зі Стенфордського університету на основі даних Scopus — однієї з найбільших наукометричних баз.
У ньому враховуються кількість цитувань, h-індекс, рівень співавторства, самоцитування, тип авторства (перший, останній, єдиний автор) та інші показники, що дозволяють об’єктивно оцінити науковий вплив вченого.
У категорії Career-long impact (вплив за всю наукову кар’єру) до списку увійшли:
- Наталія Шаховська – ректорка Львівської політехніки,
- Василь Литвин – заступник завідувача кафедри інформаційних систем та мереж ІКНІ,
- Вікторія Висоцька – доцентка тієї ж кафедри.
У категорії Single recent year (вплив за 2024 рік) визнання отримали:
- Іван Ізонін – доцент кафедри систем штучного інтелекту ІКНІ,
- Богдан Василів – старший науковий співробітник кафедри опору матеріалів та будівельної механіки ІБІБ,
- Вікторія Висоцька – яка, до речі, з’явилася в обох категоріях рейтингу, що свідчить про високу стабільність та якість її наукової діяльності.
Щоб потрапити до списку TOP-2%, науковець повинен або ввійти до топ-100 000 за показником C-Score (індекс цитування без урахування самоцитування), або бути в межах 2% найцитованіших у своїй науковій підгалузі.
Таке досягнення є важливою віхою для Львівської політехніки та яскравим свідченням міжнародного визнання української науки.


