20 Липня, 2024

Науковці з низки провідних університетів закликали не приймати Україну до НАТО

На тлі підготовки до липневого саміту НАТО, представники низки провідних університетів висловили занепокоєння щодо можливості наближення України до членства в альянсі. Відкритий лист опублікували у The Guardian.

Науковці з низки провідних університетів закликали не приймати Україну до НАТО

Представники аргументували, що такий крок може мати негативні наслідки для міжнародної безпеки та стабільності.

Експерти зазначають, що вступ України до НАТО після завершення війни з Росією зобов’язав би Сполучені Штати та їхніх союзників втрутитися в конфлікт у разі нового нападу Росії. Ця позиція відображає ширший політичний консенсус, зокрема, рішення президента Джо Байдена виключити пряме військове втручання США у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії два роки тому.

Науковці також наголосили, що обіцянки членства в НАТО для України можуть посилити агресію Росії, надаючи їй стимул продовжувати військові дії для запобігання інтеграції України до альянсу. Це, за їх словами, створює небезпеку ескалації конфлікту до рівня, який може призвести до прямої війни між НАТО та Росією, або навіть до розпаду самого НАТО.

Представники університетів підкреслили, що виклики з боку Росії можуть бути вирішені без включення України до НАТО. Вони вважають, що подальше наближення України до членства в альянсі може перетворити країну на арену тривалого протистояння між двома провідними ядерними державами. Це, на їхню думку, лише підкріплює наратив Володимира Путіна про те, що Росія воює із Заходом в Україні, а не з українським народом.

Експерти закликали зважено підходити до питання членства України в НАТО, враховуючи можливі ризики для міжнародної безпеки. Вони наголосили, що мета НАТО полягає у захисті території альянсу та зміцненні безпеки його членів, а не в наданні сигналів поваги іншим країнам. На їхню думку, прийняття України до складу НАТО може знизити безпеку як Сполучених Штатів, так і союзників по НАТО, створюючи значний ризик для всіх учасників альянсу.

Науковці з низки провідних університетів закликали не приймати Україну до НАТО