18 Липня, 2024

Навчання Sea Breeze під керівництвом України та США, відбулися у Шотландії

У заході взяли участь кораблі НАТО та України, які підтримували персонал з 11 країн. Навчання тривали два тижні в затоці Клайд та Північному Мінчі, і стали кульмінацією дворічної підготовки українських екіпажів протимінних кораблів, повідомляє U.S. Naval Forces Europe and Africa / U.S. Sixth Fleet.

Навчання Sea Breeze під керівництвом України та США, відбулися у Шотландії

Комодор Бенфілд, співголова Коаліції з розвитку морських можливостей для України, зазначив, що екіпажі українських протимінних кораблів перевершили всі очікування та продемонстрували винятковий ентузіазм. Міжнародна співпраця між союзниками НАТО є вирішальною для успіху цих навчань і продовжуватиме зростати в майбутньому.

Капітан Денис Іванін, український директор навчань «Sea Breeze», висловив вдячність союзникам з США, Великобританії та НАТО за їхню підтримку та обмін експертними знаннями. Він підкреслив, що ці навчання значно покращили здатність українських команд планувати та виконувати заходи з протимінної боротьби.

Навчання також підтримували три кораблі з Німеччини, Естонії та Франції зі складу Стаціонарної групи протимінної боротьби НАТО 1 (SNMCMG1).

Контрадмірал Томас Волл, командувач підводними човнами НАТО, високо оцінив досягнення українських екіпажів і їхню здатність до швидкого навчання.

Два українські мінні мисливці, колишні кораблі Королівського флоту «Shoreham» і «Grimsby», зараз перейменовані на «Черкаси» і «Чернігів», брали участь у навчаннях і продемонстрували свою готовність до операцій у Чорному морі після завершення війни в Україні.