Американський філантроп Амед Хан починає кожну свою подорож до України з вираження співчуття щодо тих, хто загинув на війні з часу його останнього візиту. За два з половиною роки його організація надала понад $50 мільйонів допомоги українським цивільним і військовим, які борються за виживання у війні проти російського вторгнення, розповідає Associated Press.
Однак багато з тих, кому допомагав Хан, уже не з нами. Колишній урядовець, він особисто їздить на фронт і в постраждалі від війни міста, де спілкується з людьми, які живуть у постійному страху за своє життя. Це близьке знайомство з трагедіями лише поглиблює його розуміння жахів війни.
«Коли ти взаємодієш безпосередньо з людьми, ти відчуваєш їхній біль», — говорить Хан після зустрічі з батьком, який вижив після бомбардування, що забрало життя його сина.
За словами Хана, США як головний союзник зробили недостатньо для перемоги України над Росією. Підтримка союзників була, але, на думку Хана, не такою, якою мала б бути.
«Тому я вважаю, що їхня стратегія не обов’язково полягає у перемозі України та програші Росії», — сказав Хан в інтерв’ю для Associated Press під час свого візиту на передову в Харківській області.
З 2022 року США надали понад $59,5 мільярда військової допомоги, але українські офіційні особи зазначають, що постачання часто запізнюються. Запити Володимира Зеленського щодо членства в НАТО та дозволу на використання західної зброї для ударів по території Росії зустрічають обережність у Вашингтоні, побоюючись ескалації з ядерною державою.
Ще один американський філантроп, Говард Баффет, під час свого 16-го візиту до України зазначив, що США досі не мали чіткої стратегії, як здобути перемогу над Росією.
“Якщо Україна не досягне успіху, решта демократичного світу заплатить високу ціну, — сказав Баффет AP. — І той факт, що ми не всі колективно це розуміємо, не бачимо і не діємо відповідно до цього, стане найбільшою помилкою, яка коли-небудь станеться в моєму житті.
Республіканець і син відомого інвестора Воррена Баффета, він зосереджується на гуманітарній допомозі, розвитку інфраструктури та розмінуванні в Україні. Його фонд вже виділив приблизно $800 мільйонів на ці потреби.
Деякі американці, натхненні такими переконаннями, вступають до лав іноземного легіону України. Один із них, 35-річний колишній бухгалтер із позивним «Смокі», прилетів у серпні, щоб приєднатися до української армії. Він вважає, що рішення США обмежити використання певної зброї лише затягує війну.