ПАРЄ одноголосно підтримала створення спецтрибуналу для Путіна та Лукашенка

ПАРЄ одноголосно підтримала створення спецтрибуналу для Путіна та Лукашенка

Російські та білоруські політичні та військові лідери, причетні до розв’язання та ведення загарбницької війни проти України, мають бути притягнуті до відповідальності спеціально створеним міжнародним трибуналом, пише Ukrinform.

Про це йдеться в резолюції «Правові та правозахисні аспекти агресії Російської Федерації проти України», прийнятій Парламентською асамблеєю Ради Європи 100 голосами «за» та 1 утриманням.

У своїй резолюції ПАРЄ повторює, що збройний напад Російської Федерації та широкомасштабне вторгнення в Україну, розпочаті 24 лютого 2022 року, є «агресією» згідно з Резолюцією 3314 Генеральної Асамблеї ООН і явно порушують Статут ООН і Статут Ради Європи. Крім того, спроба анексії українських Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей після незаконних так званих референдумів, організованих РФ у цих областях у вересні 2022 року, є подальшою ескалацією агресії проти України.

«Російська Федерація буде вважатися такою, що продовжує свою агресію, доки суверенітет, територіальна цілісність, єдність і політична незалежність України в її міжнародно визнаних кордонах будуть повністю відновлені. Асамблея нагадує, що агресія, яка триває, є продовженням агресії, розпочатої 20 лютого 2014 року, яка включала вторгнення, окупацію та незаконну анексію Криму Російською Федерацією», — йдеться в резолюції.

ПАРЄ також зазначає, що «Білорусь брала участь в агресії Російської Федерації проти України, оскільки дозволила РФ використовувати свою територію для вчинення актів агресії проти України. Її роль і співучасть повинні бути засуджені міжнародним співтовариством, а лідери повинні бути притягнуті до відповідальності».

Вказуючи на те, що неспровоковані акти агресії, вчинені Російською Федерацією та Білоруссю, є явними порушеннями Статуту ООН і не мають будь-якого правдоподібного правового обґрунтування, ПАРЄ наголошує, що «отже, ці дії відповідають визначенню злочину агресії, викладеному в статті 8 bis Статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) і відповідно до міжнародного звичаєвого права».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *