21 Липня, 2024

США визнали ПВК Вагнера транснаціональною злочинною організацією

Департамент фінансів США визнав групу Вагнера, російську приватну організацію найманців, активно залучену у війну в Україні, значною транснаціональною злочинною організацією та наклав низку санкцій на транснаціональну мережу, яка її підтримує. Про це пише CNN.

США визнали ПВК Вагнера транснаціональною злочинною організацією

Державний департамент США водночас оголосив про низку санкцій, спрямованих на «цілу низку ключової інфраструктури Вагнера, включаючи авіаційну компанію, яка використовується вагнерівцями, пропагандистську організацію та підставні компанії», за словами держсекретаря США Ентоні Блінкена.

«Поки російська армія на полі бою, Путін вдався до того, щоб покластися на групу Вагнера, щоб продовжити війну за своїм вибором. Група Вагнера“ також втрутилася та дестабілізувала країни Африки, вчиняючи широкомасштабні порушення прав людини та вимагаючи природні ресурси у місцевих людей», — йдеться в прес-релізі Департаменту фінансів.

Також обидва агентства оголосили про санкції проти широкої групи осіб і компаній, причетних до війни Росії в Україні. Департамент фінансів оголосив про санкції щодо ряду осіб і компаній, пов’язаних з оборонно-промисловим комплексом Москви, а також союзників Путіна та членів їхніх сімей, а також двох осіб, причетних до спроб Росії анексувати частину України.

Державний департамент також оголосив про санкції проти трьох осіб за їхню роль керівників російської Федеральної служби виконання покарань, яка, як повідомлялося, сприяла вербуванню російських ув’язнених у групу Вагнера, віце-прем’єр-міністра, який також є міністром промисловості і торгівлі, голови виборчої комісії Ростовської області, мережі, пов’язаної з російським олігархом, який уже потрапив під санкції, і фінансиста Путіна, за словами Блінкена.

Крім того, Держдеп заявив, що вживе заходів щодо запровадження візових обмежень «для 531 військовослужбовця Російської Федерації за дії, які загрожують або порушують суверенітет, територіальну цілісність або політичну незалежність України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *