Голова Пентагону заявив, що українське військо краще готове до зими, ніж російське

Голова Пентагону заявив, що українське військо краще готове до зими, ніж російське

Голова Департаменту оборони Ллойд Остін у понеділок заявив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну «стільки, скільки це буде потрібно», а також висловився щодо готовності війська до зими, пише The Hill.

Остін, виступаючи на прес-конференції в Джакарті, Індонезія, сказав, що США надали Україні понад 20 мільярдів доларів, і країна їх ефективно використала.

«Поки що вони були дуже успішними на полі бою, — сказав Остін. — Ми бачили, як вони перемогли росіян у битві під Києвом, вони повернули Харківщину, вони також нещодавно повернули важливе місто Херсон».

«Ми бачили низку успіхів на полі бою, і, йдучи вперед до зими, ми будемо намагатися підготувати українців до бою взимку та дати їм змогу продовжувати тиснути на своїх супротивників взимку, — додав голова Пентагону. — Ми зосереджені на підтримці їх у всьому, вони націлені на те, щоб повернути кожен дюйм своєї суверенної території».

Він додав, що українська армія буде взимку в «набагато кращому стані, ніж її противники», зокрема завдяки підтримці США, цитує Liga.net.

Було піднято питання щодо того, чи продовжить уряд США фінансувати Україну в тих обсягах, які він має цього року, після того, як республіканці взяли контроль над Палатою представників і отримають більшість у наступному Конгресі, який сформується в січні. Незважаючи на те, що фінансування української армії має широку підтримку обох партій, існує опір іншим формам допомоги країні, а також тому, яка саме частина фінансування враховується.

Як зазначає видання, своїми словами про підтримку Остін підкреслив прихильність адміністрації Байдена до фінансування країни у її війні проти України, незалежно від складу Конгресу.