12 Червня, 2024

Перший запуск україно-американської ракети Firefly відбудеться восени

Україно-американська космічна компанія Firefly Aerospace готується до першого запуску ракети Alpha, який запланований на кінець жовтня або початок листопада. Про це повідомляє міжнародне космічне видання Space.com

Alpha – це двоступенева ракета-носій, призначена для малих вантажів, і здатна вивести до 650 кг на сонячно-синхронну орбіту або до 1000 кг на низьку навколоземну орбіту. “Перший запуск ракети готувався ще на початку 2020 року, але пандемія COVID-19 вплинула на плани компанії. Через затримки з постачанням матеріалів будівництво ракети сповільнилося”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що засновник компанії Максим Поляков збільшив інвестиції для розширення штату з 250 до 310 співробітників і все для того, щоб домогтися запуску ракети у цьому році. Окрім проекту Alpha, Firefly Aerospace розробляє також ракету важкого класу Beta та автоматичний місячний посадковий модуль для NASA в рамках проекту Артеміда, метою якого президент США Дональд Трамп встановив повернення людини на Місяць до 2024 року.

Повідомляється також, що 20 липня мобільний стенд Firefly відправився на базу Ванденберг, і прибув до Каліфорнії 27 липня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *