Польща звернулася до Європейського Союзу із закликом припинити виплати соціальної допомоги українським чоловікам призовного віку, щоб заохотити їх повернутися до України та приєднатися до Збройних сил, пише Yahoo.
Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час міжнародної конференції в Києві.
Аргументи щодо припинення виплат українцям
За словами Сікорського, цей крок допоможе як фінансовій ситуації країн, які прийняли біженців, так і сприятиме підвищенню мобілізаційних можливостей України, яка наразі потребує більше військовослужбовців для відбиття російської агресії.
«Необхідно припинити виплати соціальної допомоги тим, хто підлягає мобілізації в Україні, — підкреслив міністр. Він також додав, що не повинно бути фінансових стимулів для ухилення від призову. — Захист Батьківщини — це обов’язок, і в Польщі ми цього не дозволяємо».
Україна вже змінювала вікову межу для мобілізації та посилювала контроль за мобілізаційними процесами. Зокрема, після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року чоловікам віком від 18 до 60 років було заборонено виїзд за кордон без спеціальних дозволів.
Скільки біженців призовного віку у ЄС
За даними Євростату, на липень цього року понад 4,1 мільйона українців мали тимчасовий захист у країнах ЄС, з яких близько 22% — це дорослі чоловіки. Попри спроби контролю за призовом, багато чоловіків військового віку все ж виїхали за кордон, інколи користуючись корупційними схемами для уникнення служби.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підтримав пропозицію Польщі та заявив, що Європейський Союз повинен розробити програми для повернення українців додому. Він також зазначив, що для цього необхідно створити відповідні умови, однак це питання повинно стати на порядок денний.
Польща наразі приймає майже 1 мільйон українських біженців, поступаючись лише Німеччині за кількістю прийнятих громадян України.